„Ignitis grupės“ IPO pripažintas Baltijos regiono metų viešu akcijų siūlymu

2021 m. gegužės 27 d.
„Ignitis grupės“ IPO pripažintas Baltijos regiono metų viešu akcijų siūlymu

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ praėjusiais metais sėkmingai įvykdžiusi didžiausią pirminį viešąjį akcijų platinimą (IPO) Baltijos šalyse, įžengė į rinką kaip vertingiausia listinguojama bendrovė Lietuvos, Latvijos ir Estijos vertybinių popierių rinkoje. Baltijos įmonių įsigijimų ir susijungimų (M&A) bei privataus kapitalo forumas, kuriame renkami geriausi metų sandoriai, įvertino energetikos įmonių grupę apdovanojimu nominacijoje „Baltijos regiono metų viešas akcijų siūlymas“.

Forumas kasmet suburia privataus ir rizikos kapitalo fondų bei investicinių bankų atstovus, patarėjus, konsultantus, įmonių vadovus ir akcininkus. Metų sandoriai išrenkami komiteto, kurį sudaro rinkos specialistai ir ekspertai pagal tokius kriterijus kaip sandorių vertė ir jų strateginė svarba regionui, sudėtingumo lygis ir inovacijos, finansavimo struktūra bei specialistų įsitraukimas.

„Esu nuoširdžiai dėkingas už šį įvertinimą. „Ignitis grupės“ IPO teigiamą įtaką Baltijos šalių finansų rinkoms stebėsime dar ne vienerius metus. Tapęs didžiausių IPO Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, sandoris pritraukė naujų tarptautinių institucinių investuotojų ir pagyvino pačią rinką – Nasdaq Vilnius apyvarta po IPO padidėjo daugiau nei 50 proc.“, – sako „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

„Ignitis grupė“ 2020 m. spalio 7 d. buvo įtraukta į Vilniaus ir Londono vertybinių popierių biržas įvykdžiusi didžiausią IPO Baltijos šalyse.

Proceso metu pritraukta 450 mln. eurų – daugiau nei visuose iki šiol Lietuvoje vykusiuose IPO kartu sudėjus. Viešasis akcijų platinimas vyko su stipria ir diversifikuota tarptautine paklausa iš institucinių investuotojų, tiek tarptautinių, tiek vietinių fondų valdytojų ir kitų institucinių ir mažmeninių investuotojų.

„Ignitis grupė“ buvo nominuota ir kitoje forumo apdovanojimų kategorijoje už didžiausią sandorį už Baltijos šalių ribų. Šioje kategorijoje buvo nominuotas už iki 170 MW galios saulės parkų įsigijimą Lenkijoje.

Sėkmingas įvykdytas IPO jau pelnė pripažinimą. Šiemet „Ignitis grupė“ laimėjo „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2021“ nominacijoje „Metų įvykis Baltijos vertybinių popierių biržose“.

„Verslo žinių“ kartu su advokatų kontora „Sorainen“ ir partneriais organizuojamas Baltijos įsigijimų, susijungimų (M&A) ir privataus kapitalo forumo tikslas – sukurti erdvę įsigijimų ir susijungimų rinkos profesionalams, įmonių vadovams, savininkams, privataus ir rizikos kapitalo fondų atstovams. Baltijos įsigijimų, susijungimų (M&A) ir privataus kapitalo rinkimai yra forumo dalis.