„Ignitis“ mažina aplinkos taršą ir kviečia rinktis ekologiškus šildymo sprendimus

2020 m. spalio 01 d.
 „Ignitis“  mažina aplinkos taršą ir kviečia rinktis ekologiškus šildymo sprendimus

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ nuo šiol siūlys tik atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius šildymo sprendimus – šilumos siurblius oras-vanduo. Siūlyti tik šilumos siurblius pastaruoju metu skatina tiek „Ignitis grupės“ tikslas tapti CO2 neutralia įmone, noras prisidėti prie mažesnės aplinkos taršos, tiek ir jiems skiriama finansinė parama.  

Šilumos siurblių veikimo principas paremtas tuo, kad patalpų šildymui ar karšto vandens ruošimui yra panaudojama šilumos energija iš aplinkos. Toks šildymo būdas prisideda ir prie mažesnio anglies dioksido išmetimo į atmosferą.

„Ekologiškumui tampant vis svarbesniu veiksniu renkantis energetikos sprendimus, mes skatinsime vartotojus naudoti netaršius sprendimus. Šis šildymo būdas su šilumos siurbliu ne tik padeda kurti švaresnę aplinką, bet ir yra saugus, patogus bei išmanus, lyginant su ankstesnių kartų technologijomis. Be to, paskata rinktis būtent šį šildymo sprendimą tampa ir galimybė kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą dėl kompensacijos už įsigytą šilumos siurblį“, – teigia „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila.

Nuo šių metų spalio 1 d. „Ignitis“ taip pat nustoja prekiauti dujiniais šildymo katilais. Dujinių šildymo katilų įrengimo darbai, garantiniai bei kiti įsipareigojimai klientams ir toliau bus vykdomi pagal jau sudarytas sutartis.

Skatindama gyventojus pasikeisti neefektyvius biokurą naudojančius šildymo katilus ir kartu prisidėti prie aplinkos tausojimo, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šiuo metu kviečia pretenduoti į ES paramą įsigyjant šilumos siurblius arba naujus efektyvius biokuro katilus. Gyventojai gali teikti paraiškas paramai gauti iki šių metų spalio 21 d. Iš viso yra numatyta paskirstyti 4,8 mln. eurų Europos Sąjungos fondų paramą katilų keitimui namų ūkiuose.

Daugiau informacijos apie ES paramą galime rasti interneto svetainėje www.ignitis.lt arba paskambinus „Ignitis“ klientų aptarnavimo telefonu 1802.

Į gyventojams kylančius klausimus apie paramą šilumos siurbliams gauti, „Ignitis“ ekspertai taip pat atsakys šiai temai dedikuotame interneto seminare. Sudalyvauti šiame virtualiame seminare visi gyventojai kviečiami spalio 6 d., 12 val., prieš tai užpildžius registracijos formą. Ją galime rasti šiuo adresu: https://ignitis.lt/lt/sildymo-sprendimu-webinaras . Artėjant renginiui, prisijungimo prie seminaro nuoroda kiekvienam dalyviui bus atsiųsta elektroniniu paštu.