„Ignitis grupė“ įvykdė didžiausią Baltijos šalyse IPO

2020 m. spalio 02 d.
ipo

Baltijos regione pirmaujanti energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ šiandien paskelbė apie sėkmingai pasibaigusį pirminio viešo akcijų siūlymo (ang. Initial Public Offering, IPO) instituciniams ir mažmeniniams investuotojams paraiškų knygos užpildymą ir nustatė galutinę siūlymo kainą – 22,5 euro už akciją. Bendrovė sėkmingai pritraukė 450 mln. eurų – gerokai daugiau nei visi iki šiol Lietuvoje vykę IPO kartu sudėjus.

Paklausa stipriai viršyjo siūlymo dydį. Siekiant turėti aukštos kokybės akcininkų tarpusavio pasiskirstymą, prioritetas formuojant investuotojų bazę buvo skirtas aukštos kokybės bei vietiniams investuotojams. Tai buvo pasiekta du trečdalius akcijų skiriant ilgalaikiams investuotojams, apie 9 proc. – mažmeniniams, o likusią dalį skiriant rizikos draudimo fondams.

Bendrovė džiaugiasi matydama, kad institucinė dalis sulaukė didelės ir tinkamai diversifikuotos tarptautinės paklausos – tiek iš tarptautinių, tiek ir iš vietinių turto valdytojų. Jungtinės Karalystės instituciniai investuotojai sudaro apie trečdalį visos paklausos, aktyviai dalyvavo ir didžiausi pensijų fondai bei instituciniai investuotojai iš visų trijų Baltijos šalių. Likusią paklausos dalį sudarė subalansuotas Šiaurės šalių, žemyninės Europos ir kitų tarptautinių institucinių investuotojų derinys. ERPB, įsigijęs 4 proc. bendrovės akcijų, tapo didžiausiu smulkiuoju akcininku.

„Ignitis grupė“ labai vertina mažmeninių investuotojų įsitraukimą ir nusprendė jiems paskirti 100 proc. rezervuotų akcijų. Jiems iš viso paskirstyta akcijų už rekordinę sumą Lietuvoje – daugiau negu 42 mln. eurų.

Tikimasi, kad Siūlomų vertybinių popierių įtraukimas į Nasdaq Vilnius ir Londono vertybinių popierių biržas įvyks 2020 m. spalio 7 d.

Vilius Šapoka, Lietuvos Respublikos finansų ministras sakė:

„Ignitis grupės“ IPO, pralaužęs ledus Lietuvos kapitalo rinkoje, tapo didžiausiu pastarųjų poros dešimtmečių sandoriu Baltijos šalyse. Tikiu, kad tie ledai artimiausiu metu vėl nesusiformuos, nes Lietuvos, Latvijos, Estijos mažmeniniams investuotojams, pensijų fondams ir instituciniams investuotojams per šį IPO dėmesio skirta tikrai daug. Visos paklausos iš vietinių investuotojų patenkinimas leidžia tikėtis, kad akcijų prekyba vietinėje rinkoje gerokai suaktyvės. Taip pat investuotojai parodė pasitikėjimą „Ignitis grupės“ bei Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslais – pritrauktos lėšos padės juos įgyvendinti, skatinti žalios energijos gamybą ir užtikrinti energetinį saugumą“.

Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Darius Maikštėnas sakė:

„Džiaugiamės sulaukę didelio susidomėjimo mūsų pasiūlymu ir viršytu paraiškų knygos užpildymu. Norime padėkoti investuotojams, išreiškusiems pasitikėjimą „Ignitis grupe“ šiuo svarbiu metu. Didžiuojamės, kad mūsų atsparaus augimo strategiją pripažino aukšto lygio investuotojai. Grupė yra pasiruošusi užimti pirmaujantį vaidmenį Baltijos šalių energetikos sektoriui pereinant prie atsinaujinančių išteklių energijos ir kurti ilgalaikę vertę akcininkams.“

Darius Daubaras, „Ignitis grupės“ stebėtojų tarybos pirmininkas sakė:

„Norime pasveikinti mūsų tarptautinius ir regioninius investuotojus ir padėkoti jiems už susidomėjimą ir pasitikėjimą „Ignitis grupe“ šiuo svarbiu mūsų istorijos momentu. „Ignitis grupė“ nuėjo ilgą kelią. Įkurta siekiant modernizuoti Lietuvos energetikos sektorių, šiandien įmonė yra pirmaujanti energetikos bendrovė Lietuvoje ir Baltijos šalyse, pasiruošusi skatinti energetikos pokyčius regione. Esu įsitikinęs, kad su jau nuveiktais darbais, patyrusia vadovų komanda ir tvirta strategija mes užtikrinsime stabilią ir patikimą grąžą savo investuotojams bei prisidėsime prie žalesnės ir švaresnės ateities.“

Su prospektu, kurį patvirtino Lietuvos bankas, galite susipažinti bendrovės svetainėje www.ignitisgrupe.lt/ipo.

Su pranešimu apie galutinę kainą taip pat galite susipažinti Nasdaq Vilnius svetainėje https://cns.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=957186&messageId=1206037.