Startuoja nauja, požiūrį keičianti tinklalaidė „Darnūs ketvirtadienių pokalbiai“

2021 m. balandžio 29 d.
Startuoja nauja, požiūrį keičianti tinklalaidė „Darnūs ketvirtadienių pokalbiai“

Įvertindama, kokią pozityvią įtaką aplinkai gali padaryti kartais net nepastebimų kasdienių įpročių pasikeitimas, „Ignitis grupė“ pasiūlė visiems grupės darbuotojams darnumą pakviesti į savo darbines ir asmenines veiklas. Dalimi jiems šia tema rengiamos medžiagos ketinama dalintis ir už organizacijos ribų – „Youtube“ platformoje nuo šio ketvirtadienio startuoja tinklalaidžių ciklas „Darnūs ketvirtadienių pokalbiai“.

Šios tinklalaidės – tik viena iš visus metus Grupėje truksiančios informacinės kampanijos „Darnūs ketvirtadieniai“ dalių. Šia kampanija Grupės darnaus vystymosi komandos nariai siekia kolegoms populiariai papasakoti, apie ką yra darnumas: ką jis apima ir reiškia organizacijai ir kiekvienam jos bendruomenės nariui, kaip jo siekti ne žodžiais, o realiais veiksmais.

„Verslo aplinkoje darnumas nebėra naujiena. Daugelis organizacijų susiduria su vis griežtėjančiais reikalavimais veikti aplinkai palankiu būdu bei už tokią veiklą atsiskaityti pagal standartus, taip pat su vis didėjančiais vartotojų lūkesčiais dėl prekių ar paslaugų teikėjų atsakomybės. Vis dėlto abejonių dar kyla, ypač kalbant apie darbuotojų įtraukimą: ar to reikia, kokia vertė kalbėti apie darnumą“, – organizacijoms kylančius klausimus įvardija „Ignitis grupės“ darnaus vystymosi vadovas Valentas Neviera.

Pasak V. Nevieros, darnumo principai įmonės išorėje atsispindi tuomet, kai jie efektyviai veikia jos viduje. Todėl kiekvienas darbuotojas turėtų jaustis darnumo ambasadoriumi, suprasti savo asmeninio indėlio svarbą.

Darnūs įpročiai formuojami įraukiant darbuotojus į įvairius pokalbius, diskusijas, žaidimus, iššūkius – tai padeda ugdyti platesnį matymą, mąstymą, požiūrį į darbą. „Ignitis grupė“ apie darnumą organizacijos viduje ketina kalbėti pasitelkdama ir informacinį, ir pramoginį turinį, o sukauptas žinias įtvirtinti kvies darbo grupėse, kurios spręs konkrečius su darnumo tikslų įgyvendinimu susijusius klausimus.

Kiekvieno mėnesio antrą ketvirtadienį pasirodysianti ir viešai skelbiama tinklalaidė sieks padėti geriau suprasti darnumo svarbą, skatins atidžiau pažvelgti į tvarios plėtros galimybes, ragins diskutuoti aktualiais klausimais, suprasti, kodėl kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų tapti darnios visuomenės dalimi.

Tinklalaidėse pašnekovus – tiek „Ignitis grupės“ įmonių darbuotojus, tiek darnumo ekspertus, įvairių organizacijų atstovus – kalbinsiantis V. Neviera tikisi, kad jos bus vertingos tiek organizacijoms, kurios dar tik pradeda žengti darnumo keliu, tiek visiems, norintiems gyventi taip, kad jų daroma įtaka aplinkai būtų kuo mažesnė.

Pirmojoje tinklaidėje, kurią jau galite rasti ir „Ignitis grupės“ svetainėje – pokalbis su aplinkos psichologe Audra Balunde. Įrašą rasite čia: https://bit.ly/32YzTQZ