Vilniaus kogeneracinė jėgainė paskelbė svarbius biokurą naudojančių įrenginių rangos konkursus

2021 m. balandžio 13 d.
Vilniaus kogeneracinė jėgainė paskelbė svarbius biokurą naudojančių įrenginių rangos konkursus

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) paskelbė du svarbius biokurą naudojančių įrenginių statybos projekto viešuosius pirkimus. Paskelbtais konkursais ieškoma biokurą naudojančios jėgainės dalies statybos valdytojo bei statybos darbų rangovo.

Praėjusią savaitę VKJ paskelbė biokurą naudojančių įrenginių ir biokuro ruošos ūkio projektavimo ir statybos valdytojo paslaugos konkursą ir biokuro naudojančių įrenginių įrenginio ir biokuro ruošos ūkio pastatų ir statinių rangos darbų konkursą.

„Vilniaus kogeneracinė jėgainė yra svarbus energetinis projektas ne tik sostinei, bet ir visai šaliai, todėl noriu pakviesti aktyviai konkurse dalyvauti visus rangovus. Šiuo metu jau beveik baigėme darbus energiją iš atliekų gaminančioje jėgainės dalyje, tad visą savo dėmesį nukreipsime sėkmingai užbaigti energiją iš biokuro gaminančios jėgainės dalies statybas“, – sako VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas.

Statybos valdytojo paslaugų konkursu siekiama įsigyti partnerius, kurie suplanuos, suorganizuos ir kontroliuos likusius projektavimo, statybos ir paleidimo-derinimo darbus užbaigiant jėgainės biokuro įrenginius. Tuo metu rangos konkursu siekiama įsigyti biokuro jėgainės pastatų su inžinerinėmis sistemomis, lauko inžinerinių tinklų, aikštelių, kelių, atraminių sienučių ir kitų statinių statybos darbus.

Planuojama, kad sutartys su laimėtojais bus sudarytos šių metų rudenį.

Naujų rangovų VKJ ieško po to, kai nutraukė sutartį su restruktūrizuojama Lenkijos bendrove „Rafako“, kuri tapo nepajėgi užbaigti darbus.

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW. Jėgainėje energija bus gaminama iš nepavojingų komunalinių atliekų ir biokuro, ji per metus galės sutvarkyti apie 160 tūkst. tonų atliekų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.