„Ignitis inovacijų fondas“ po sėkmingos investicijos parduoda startuolio „LastMile“ akcijas

2021 m. liepos 02 d.
„Ignitis inovacijų fondas“ po sėkmingos investicijos parduoda startuolio „LastMile“ akcijas

„Contrarian Ventures“ valdomas „Ignitis inovacijų fondas“ sėkmingai užbaigia investiciją į startuolį UAB „Greituolis“, valdantį mažmeninės prekybos interneto platformą „LastMile“. Fondas su prekybos tinklą „Iki“ valdančia bendrove „Palink“ pasirašė UAB „Greituolis“ akcijų pardavimo sutartį.

Dėl konfidencialumo įsipareigojimų „Ignitis inovacijų fondas“ negali atskleisti valdyto akcijų skaičiaus bei sandorio vertės, tačiau šiuo sandoriu pasiektas aukštas vienaženklis grąžos daugiklis.

Viena pagrindinių priežasčių, lėmusi sprendimą parduoti akcijas yra ta, kad „LastMile“ pastaraisiais metais sustiprėjo ir tapo rimta žaidėja rinkoje, kas fondui leido pasiekti finansiškai patrauklų susitarimą.

„Džiaugiamės, kad fondas prisidėjo prie „LastMile“ augimo ir tikime, kad bendrovė ir toliau demonstruos puikius rezultatus. Į startuolį investavome dar tuo metu, kai šis žengė pirmuosius žingsnius. Jis fondą sudomino ne tik didelėmis ambicijomis, bet ir savo dėmesiu e-mobilumui, tvaresniems prekių gabenimo sprendimams. Bendrovei sustiprėjus ir toliau savo dėmesį skiriant elektroninės komercijos plėtrai, logiškas rizikos kapitalo fondo žingsnis yra pasitraukti iš šios sėkmingos investicijos.“, - teigia „Ignitis grupės“ inovacijų vadovas Paulius Kozlovas.

Iš viso „Palink“ iš „LastMile“ akcininkų įsigis 67 proc. akcijų. Sandoris bus užbaigtas po to, kai jam pritars Konkurencijos taryba, į ją ketinama kreiptis artimiausiu metu.

„Ignitis inovacijų fondas“ į „LastMile“ 2019 m. liepą investavo 50 tūkst. eurų. Šią pirminę investiciją „LastMile“ panaudojo savo verslo ir platformos vystymui.

2017 m. įkurtas „Ignitis inovacijų fondas“ jau investavo apie 6,7 mln. eurų į 17 įmonių septyniose pasaulio šalyse, kuriančių naujas technologijas energetikoje ir elektrifikuotame mobilume, kurios galėtų būti taikomos „Ignitis grupės“ veikloje. Į šiuos startuolius fondas investicijas nukreipė kartu su 50 ko-investicinių partnerių, tarp kurių yra tokios garsios bendrovės kaip automobilių gamintojos „Hyundai“ ir „Honda“, bei energetikos milžinė BP.

Inovacijų fondas yra viena iš keturių „Ignitis grupės“ Inovacijų centro krypčių, kuria siekiama į grupę pritraukti energetikos sektoriaus inovacijas bei talentus, skatinti energetikos startuolių verslų augimą.

„LastMile“ šiuo metu turi didesnę nei 130 tūkst. vartotojų bendruomenę. „LastMile“ klientai gali rinktis produktus iš daugiau nei 30 partnerių parduotuvių, o asortimentą bendrai sudaro virš 28 tūkst. prekių. Bendrai kasdienių prekių pristatymo paslauga veikia visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Prekybos tinklas „Iki“, kurio akcininkai yra tartpautinė „REWE Group“, yra antras didžiausias mažmeninės prekybos tinklas Lietuvoje. Prekybos tinklą iš viso šiuo metu sudaro 227 fizinės „Iki“ parduotuvės, 2 logistikos centrai, kulinarijos gamybos centras bei 26 kepyklos. Prekybos tinkle dirba per 5,9 tūkst. darbuotojų.