Pagrindinės veiklos

Diskriminacijos prevencija

ŽMOGAUS TEISIŲ APSAUGA

Vertiname kiekvieną darbuotoją ir siekiame užtikrinti lygias galimybes įsidarbinti ir siekti vidinės karjeros, nepaisant darbuotojo amžiaus, lyties, rasės, tautinės kilmės, tikėjimo, seksualinės orientacijos ar kitų su darbu nesusijusių požymių. Grupė gerbia ir saugo darbuotojų teises, pasisako prieš bet kokius žmogaus teisių pažeidimus ir skatina lygias galimybes aplinkoje, kurioje ji gali daryti poveikį.

Darbuotojų darbo sąlygos, darbo užmokestis, papildomos naudos ir kiti darbo organizavimo aspektai yra nustatomi siekiant sudaryti lygias galimybes ir padėti darbuotojams derinti darbą, asmeninį gyvenimą ir vykdyti šeiminius įsipareigojimus.

Grupės Etikos kodekse bei Lygių galimybių ir įvairovės politikoje įtvirtinti visoje Grupėje puoselėjami lygių galimybių ir įvairovės principai bei jų pagrindinės įgyvendinimo priemonės. Viena iš jų – Grupėje veikianti Pasitikėjimo linija, kuria darbuotojai ir kiti suinteresuotieji gali konfidencialiai pranešti apie bet kokius galimus darnumo principų, įskaitant žmogaus teisių ir lygių galimybių, pažeidimus.

DARBO SKELBIMAI

Visuose darbo skelbimuose nurodome, kad esame lygias galimybes užtikrinanti darbovietė ir pasižadame nediskriminuoti kandidatų.

ĮSIPAREIGOJIMAS NEDISKRIMINUOTI

Esame įvedę taisyklę – kiekvienas samdantis vadovas, prieš skelbiant darbo pasiūlymą, Grupės atrankų valdymo sistemoje privalo įsipareigoti užtikrinti lygias galimybes atrankoje. Tai reiškia – neuždavinėti diskriminacinių klausimų, taikyti vienodus atrankos kriterijus ir laikytis lygių galimybių principų. Nėra įsipareigojimo – nėra atrankos. Taip pareigą nediskriminuoti skatiname suvokti kaip asmeninę atsakomybę.

Užtikrinti lygias galimybes įsipareigojo ir talentų pritraukimo komanda bei personalo verslo partneriai.

Buvo parengta ir visoms šioms grupėms išplatinta atmintinė su patarimais, kaip išvengti diskriminacijos darbuotojų atrankose ir paskatinti jų įvairovę.

MOKYMAI

Grupėje veikia visiems darbuotojams privalomi mokymai, skirti įvairių formų smurto, priekabiavimo ir seksualinio priekabiavimo prevencijai. Po mokymų darbuotojai privalo atlikti žinių patikrinimo testą ir jį išlaikyti.
Darbuotojams rengiami mokymai, paskaitos ir diskusijos tokiomis temomis kaip lyčių lygybė, lygios galimybės, LGBT asmenų įtrauktis, diskriminacijos atpažinimas, gerosios įvairovės ir įtraukties praktikos kitose organizacijose ir pan.
Grupėje periodiškai organizuojami visiems vadovams skirti mokymai apie lygių galimybių užtikrinimą darbuotojų atrankose. Vadovai mokomi, kaip užtikrinti lygių galimybes, kai kuriamas darbo pasiūlymas, dalyvaujama pokalbiuose su kandidatais ir kai jie yra vertinami.
Apie įvairovę ir įtrauktį vadovai yra ugdomi trijose vadovų lyderystės programose, kuriose šios temos integruotos į programų turinį.

Moterų lyderystė ir lyčių lygybė

LYČIŲ LYGYBĖS KULTŪRA
  • Grupėje veikia #EnergiseEquality iniciatyva, kuria skatiname dialogo kultūrą lyčių lygybės ir lygių galimybių tema. Iniciatyva pagrįsta tarptautiniu „Barbershop Toolbox“ diskusijų metodu, kurį sukūrė „UN Women in Iceland“. Tai metodas, nurodantis gaires, kaip efektyviau diskutuoti jautriomis ir sudėtingomis temomis, įskaitant lyčių lygybę ir lygias galimybes. Šis metodas lygiavertiškai įtraukia vyrus ir moteris į lyčių lygybės kultūros kūrimą.

  • Metodu susidomėję darbuotojai (vyrai ir moterys) buvo apmokyti jį taikyti praktikoje ir šiuo metu patys organizuoja bei veda diskusijas apie lyčių lygybę su savo kolegomis.

MOTERŲ LYDERYSTĖ
  • Kryptingos komunikacijos priemonėmis siekiame lyčių balanso strateginių pozicijų pamainumo programoje ir aukšto potencialo darbuotojų sąraše.

  • Atrankų agentūras skatiname atsižvelgti į lyčių balanso principą galutiniuose kandidatų sąrašuose į aukščiausias vadovaujančias pozicijas. 

  • Komunikacijos priemonėmis didiname energetikos eksperčių matomumą viešojoje erdvėje. 

  • Siekdami padidinti moterų kandidačių dalį, skelbimuose esančius pareigų pavadinimus pirma pradedame nuo moteriškos giminės daiktavardžio, o skliausteliuose nurodome vyriškos giminės galūnę (rinkoje įprasta atvirkštinė praktika). 

  • Organizacijoje nuolatos veikia Įtraukių atrankų programa kaip priemonė padidinti moterų kandidačių skaičių atrankose į aukščiausio lygio vadovų pozicijas.

MENTORYSTĖ

Kelerius metus bendradarbiaudami su „Women Go Tech“ programa, skatinome moterų karjerą IT ir inžinerijos srityje. Kasmet mūsų kolegės tobulino savo technologijų įgūdžius 6 mėn. trukmės mentorystės programoje.  

WE

Sąmoningumas LGBT asmenų atžvilgiu

  • Sukūrėme tradiciją kasmet minėti Tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją – jos metu skatiname darbuotojus susipažinti su LGBT žmonių patirtimis, kurti palankią ir jaukią aplinką LGBT kolegoms. 

  • 2022 m. Grupėje veikianti Įvairovės ir įtraukties grupė pirmąkart pakvietė ir subūrė kolegas dalyvauti Baltic Pride eitynėse, taip išreiškiant paramą lygiateisiškumui. 

  • Siekiame geriau pažinti LGBT kolegų savijautą, darbines patirtis ir poreikius, todėl gilinamės į LGBT darbuotojų patirtis ir organizuojame apklausas. 

Komunikacinė įtrauktis

  • Siekiant pasiekti geografiškai nutolusius ir judriose darbo vietose dirbančius kolegas, diegiame ekranų tinklą, kuriuose patraukliai pateikiame naujausią Grupės informaciją.

  • Norėdami išlaikyti ryšį su darbuotojais, esančiais vaikų priežiūros atostogose, įvedėme naują praktiką – ryšį palaikyti siunčiant naujienlaiškius, kuriuose kolegos rastų informaciją apie pokyčius Grupėje, įvairias iniciatyvas, kvietimus į mokymus bei vykstančius įmonės renginius.

  • Mums svarbu išgirsti darbuotojų, kurie dirba nutolusiuose padaliniuose šalies regionuose, taip pat kurių darbas yra judraus darbo pobūdžio, poreikius. Sužinoję, kad jie patiria įtampą savo darbe su klientais, pravedame jiems psichologinio atsparumo mokymus, renkame jų atsiliepimus apie tai, kaip darbą būtų galima padaryti kokybiškesnį ir ramesnį.

  • Gerovės mentoriai – darbuotojai, kurie teikia emocinę pagalbą kitiems kolegoms – konsultuoja Lietuvos regionuose dirbančius darbuotojus, vyksta į jų padalinius pravesti komandines veiklas, taip pat teikia pagalbą ir veda paskaitas užsienio šalyse dirbantiems kolegoms. 

Fizinė ir emocinė gerovė

GEROVĖS MENTORIAI
  • Subūrėme gerovės mentorių bendruomenę, kuri kuria atvirumo kultūrą ir padeda mažinti emocinės sveikatos stigmą. Gerovės mentoriai – tai atranką ir specialius mokymus praėję kolegos, kurie savanoriškai rūpinasi kitų kolegų ir komandų savijauta. Tai daro kalbėdamiesi su darbuotojais individualiai, vesdami mokymus ir įvairius užsiėmimus komandoms. 

  • Gerovės mentoriai suteikia emocinę paramą kolegoms, fasilituoja komandų diskusijas ir kitaip padeda komandoms kalbėtis apie emocijas, vykdo misijas (važiuoja į kitus miestus, padalinius padėti įtampą aptiriantiems kolegoms).

PROFESIONALI EMOCINĖ PAGALBA
  • Grupėje veikia emocinės paramos linija – specialus telefono numeris darbuotojams ir jų artimiesiems, kuriuo paskambinę jie gali visiškai konfidencialiai ir nemokamai pasikonsultuoti su patyrusiu psichologu.

  • Komandai susidūrus su krize, sukrėtimu, nelaime – suteikiame galimybę pasinaudoti krizinių situacijų pagalba, kurią teikia profesionalūs psichologai.

SAVIPAGALBOS ĮGŪDŽIAI
  • Organizuojame įvairias gerovės iniciatyvas, kurios padeda ugdyti sveikos gyvensenos įpročius, auginti emocines kompetencijas. Tokios iniciatyvos – tai Sveikatos mėnuo, video patarimų ciklai, vidinės lektorių bendruomenės mokymai asmeninio tobulėjimo temomis, vadovų mokymai perdegimo prevencijos ir psichologinio atsparumo temomis, meditacijos, jogos praktikos ir kita.  

JUDRUMAS IR SVEIKATA
  • Grupėje veikia ambasadoriai – darbuotojai, kurie kuria ir puoselėja vidines tradicijas. Joms palaikyti ambasadoriai organizuoja kasmetinius renginius, skirtus sveikatai ir judrumui, palaiko savanorystės iniciatyvas, kviečia prisijungti prie tvarumo ir tvarkymosi akcijų. 

Darbo ir gyvenimo balansas

PERDEGIMO PREVENCIJA
  • Raginame darbuotojus išlaikyti darbo ir gyvenimo balansą visų pirma dėmesingai planuojant savo darbo laiką. Surengėme kampaniją, skatinančią pasižymėti savo kalendoriuose pertraukas ir susikaupimo laiką, laikytis susitikimų organizavimo ir laiškų siuntimo susitarimų. Šias taisykles komunikuojame organizacijos intranete.

  • Surengėme video patarimų ciklą su psichologais, kurie pasakojo, kaip geriausia po darbo atgauti jėgas, kaip planuoti savo laiką, kaip suderinti darbą iš namų ir šeimos poreikius, dalijosi miego higienos patarimais ir kitais prasmingais laiko leidimo būdais.  

  • Nuolatos stebime perdegimo rizikos švieslentę – rodiklių mechanizmą, kuris leidžia nustatyti perdegimo rizikas komandose. Pastebėję komandas, kurios turi didesnę perdegimo riziką, imamės veiksmų ir sprendimų, kad ši rizika sumažėtų.

ŠEIMAI DRAUGIŠKA DARBOVIETĖ
  • Kadangi mokyklinių vasaros atostogų metu kai kurie darbuotojai susiduria su savo vaikų užimtumo problema, organizuojame vaikų dienos stovyklas biure. Jų metu su vaikais dirba patyrę pedagogai, vykstama į ekskursijas, vaikai susipažįsta su tėvų darboviete. 

  • Pagrindiniame Grupės biure esame įrengę vaikams skirtą kambarį, kuriame darbuotojų vaikai gali leisti laiką, kol tėvai dirba.

  • Esame sukūrę gaires vadovams ir darbuotojams, kaip pasirengti karjeros pertraukai dėl vaikų priežiūros, kaip išlaikyti ryšį su darboviete per šį laikotarpį ir galiausiai kaip sklandžiai grįžti į šią poziciją. 

  • Skiriame finansines išmokas darbuotojams, kurie susilaukia vieno ar daugiau vaikų (ar įvaikinus vieną ar daugiau vaikų), kurie augina tris ir daugiau nepilnamečių vaikų ar neįgalų vaiką (įvaikį), netekus artimojo.

  • Suteikiame papildomas mokamas atostogas santuokai sudaryti, netekus artimojo, trumpalaikės ligos atveju ar susirgus vaikui iki 16 m. ir pan. 

Grupėje veikia Įvairovės ir įtraukties grupė

Grupėje veikia Įvairovės ir įtraukties grupė, vienijanti kolegas, kurie siekia, kad įvairovė ir įtrauktis taptų organizacijos realybe ir kasdienybe. Grupė imasi iniciatyvų ir nori padidinti visos organizacijos sąmoningumą įvairovės ir įtraukties klausimais bei aktyviai stebėti, kaip įvairovė ir įtrauktis yra plėtojama visoje organizacijoje. Prie grupės gali prisijungti visi kolegos, kuriuos domina žmogaus teisių, lygių galimybių, diskriminacijos prevencijos klausimai.