Apie grupę

AB „Ignitis grupė“ yra patronuojanti bendrovė, atsakinga už skaidrų ir efektyvų grupės įmonių veiklos valdymą ir koordinavimą siekiant bendrų strateginių tikslų.

Patronuojanti
bendrovė

Patronuojanti bendrovė analizuoja grupės įmonių veiklą, reprezentuoja grupę, įgyvendina akcininko teises ir pareigas, nustato veiklos gaires ir taisykles bei koordinuoja veiklą gamybos, komercijos, finansų, teisės, strategijos ir plėtros, žmogiškųjų išteklių, rizikos valdymo, audito, technologijų, komunikacijos ir kitose srityse. „Ignitis grupės“ valdomos įmonės.

„Ignitis grupė“ yra didžiausia akcinė bendrovė Baltijos šalyse, kurios vertybiniais popieriais prekiaujama „Nasdaq Vilnius“ ir Londono vertybinių popierių biržose.

Grupės įmonės

Pagrindiniai faktai

nasdaq

2020 m. „Ignitis grupė“ atliko didžiausią pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) Baltijos šalyse ir sėkmingai pritraukė 450 mln. eurų kapitalo. Investuotojai bendrovės akcijų gali įsigyti „Nasdaq Vilnius“ ir Londono vertybinių popierių biržose.

Grupę sudaro daugiau kaip 50 dukterinių įmonių, veikiančių Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Suomijoje. Grupės veikla apima žaliosios ir lanksčiosios elektros energijos gamybą bei vystymą, energijos skirstymą ir tiekimą, energetiškai išmanių sprendimų kūrimą ir kitas susijusias veiklas. Plačiau čia.

Nuo 2018 m. „Ignitis grupėje“ veikia inovacijų centras, kuris apjungia vidines ir išorines Grupės iniciatyvas ir taip skatina energijos technologijų vystymąsi bei inovatyvių idėjų įgyvendinimą. Suteikiame galimybę kitoms įmonėms naudotis ir dalytis atviraisiais duomenimis, išbandyti savo technologijas ir pritraukti finansavimą pažangiems energetikos ir el. mobilumo sprendimams vystyti. Plačiau čia.

sunset

Pirmieji Baltijos šalyse žengėme į jūrinio vėjo energetiką. 2023 m. grupės dukterinė įmonė „Ignitis renewables“ laimėjo teisę plėtoti jūrinio vėjo parką Lietuvos vandenyse netoli Palangos (0,7 GW galios), taip pat dviejose Estijos jūrinėse teritorijose (bendra galia 1–1,5 GW). Plačiau čia.

krn

Plečiame Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) pajėgumus ir statome 5-ąjį agregatą, kuris elektrinės galią 2026 m. turėtų padidinti iki 1 010 MW. Kruonio HAE teikia energijos balansavimo paslaugas ir yra vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse, galinti pusę paros nepertraukiamai tiekti elektros energiją visai Lietuvai. Elektrinės plėtra prisidės prie regiono energetinės nepriklausomybės, padės užtikrinti energetikos sistemos iš atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą bei sklandžią jos veiklą. Plačiau čia.

ppl

Grupės įmonėse dirba apie 4 400 darbuotojų iš viso pasaulio. Ypatingą dėmesį skiriame talentų įvairovei, ugdome strategijos įgyvendinimui reikalingus įgūdžius ir kompetencijas, taikome holistinį požiūrį į darbuotojų gerovę, auginame įvairią ir įtraukią organizaciją. „Ignitis grupė“ jau trejus metus iš eilės yra įvertinama prestižiniu geriausio darbdavio – „Top Employer“ – sertifikatu. Daugiau apie karjeros galimybes skaitykite čia. 

Svarbiausi skaičiai

7,4 GW

Grupės Žaliųjų pajėgumų portfelis siekia 7,4 GW.

1 mlrd.

Bendrosios investicijos 2023 m. siekė 1 mlrd. eurų.

1,4 mln.

Turime didžiausią klientų portfelį Baltijos šalyse − 1,4 mln. privačių ir verslo klientų. 

128 tūkst.

Rūpinamės daugiau nei 128 tūkst. km elektros skirstomojo tinklo, eksploatuojame per 9,6 tūkst. km skirstomųjų dujotiekių.

+100 tūkst.

2024 m. pradžioje prie elektros skirstymo tinklo prijungta 100 tūkst. gaminančių vartotojų.

Veiklos segmentai

Zalioji gamyba

Žalieji pajėgumai

Didžiausią dėmesį skiriame žaliosios gamybos ir žaliojo lankstumo technologijoms: jūrinio ir sausumos vėjo jėgainėms, baterijoms, hidroakumuliacinei elektrinei, elektros energijos kaupimui ir konvertavimui (P2X).

Tinklai

Tinklai

Prižiūrime elektros ir dujų skirstymo tinklą, prijungiame naujus ir gaminančius vartotojus, diegiame išmaniuosius sprendimus, kad tinklas Lietuvoje būtų patikimas ir efektyvus.

ev

Sprendimai klientams

Esame patikimas elektros ir gamtinių dujų tiekėjas privatiems ir verslo klientams. Diegiame inovatyvius efektyvaus energijos vartojimo ir žaliosios energijos gamybos vartotojų įgalinimo sprendimus. Plėtojame elektromobilių įkrovimo tinklą Baltijos šalyse.

ek

Rezerviniai pajėgumai

Užtikriname rezervinius pajėgumus regiono elektros energijos sistemos patikimumui ir saugumui.

Tvarus investavimas

Prioritetą teikiame technologijoms, kurios gali užtikrinti 100 % žalią ir saugią energetikos ekosistemą.

Žaliosios gamybos technologijos

Sausumos vėjo parkai ir jūrinio vėjo parkai

Žaliojo lankstumo technologijos

Baterijos, hidroakumuliacinė elektrinė, elektros kaupimas ir konvertavimas (power-to-X)

Papildančios technologijos

Hidroelektrinė, biokuras ir atliekų vertimas energija

Bg

Grupės įmonės

„Ignitis grupės“ įmonės veikia Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Suomijoje. Mes taip pat ieškome naujų galimybių kitose ES šalyse, kuriose vyksta esminiai energetikos pokyčiai.

Grupės įmonių kontaktai