Žalieji pajėgumai
Didžiausią dėmesį skiriame žaliosios gamybos ir žaliojo lankstumo technologijoms: jūrinio ir sausumos vėjo elektrinėms, baterijoms, hidroakumuliacinei elektrinei, elektros energijos kaupimui ir konvertavimui (P2X).
Žaliosios gamybos technologijos
Plėtodama žaliosios gamybos technologijas, „Ignitis grupė“ daugiausia dėmesio skiria sausumos vėjo parkams ir jūrinio vėjo parkams Baltijos jūroje. Vėjo elektrinių projektus Baltijos šalyse ir Lenkijoje vysto mūsų dukterinė įmonė „Ignitis renewables“.
Vėjo energetika pažangumu ir sparčiu technologiniu progresu išsiskiria iš kitų energijos iš atsinaujinančios energetikos sričių. Baltijos regionas yra ypač palankus vėjo energetikai plėtoti, nes jame vyrauja lygus reljefas, gyventojų tankumas yra mažas. Šie privalumai leidžia efektyviai statyti ir eksploatuoti vėjo elektrines, nekeliant didesnių nepatogumų gyventojams.
Tuo tarpu Baltijos jūra pasižymi dar didesniu vėjo energijos potencialu. Jūroje vyraujantis vėjas yra stipresnis, todėl vėjo elektrinės gali elektros energiją gaminti efektyviau.
Tiek sausumos, tiek jūrinio vėjo elektrinės yra „Ignitis grupės“ žaliosios gamybos pagrindas.
Žaliojo lankstumo technologijos
Plečiantis atsinaujinančių energijos išteklių energetikos sektoriui, didėja energijos kaupimo ir balansavimo sprendimų poreikis. Esame įsipareigoję sukurti lanksčią sistemą, kuri efektyviai išnaudotų ir valdytų 100 proc. žaliosios energijos pajėgumų trumpuoju, vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu.
Baterijos
Baterijos leidžia efektyviai kaupti ir valdyti atsinaujinančios energijos gamybą trumpuoju laikotarpiu, taip užtikrinant tinklų stabilumą ir padedant išvengti energijos pertekliaus nuostolių. Baterijų diegimas padeda valdyti energijos poreikįaklausą, didina tinklo patikimumą ir mažina poreikį riboti energijos gamybą iš atsinaujinančių išteklių gamybą.
Hidroakumuliacinė elektrinė
Hidroakumuliacinė elektrinė (HAE), valdoma „Ignitis grupės“, yra vienas didžiausių vidutinės trukmės energijos kaupimo įrenginių Europoje. Ji gali akumuliuoti didelį žaliosios energijos kiekį ir, esant poreikiui, energiją tiekti į tinklą. Be pagrindinės paskirties teikti energijos balansavimo paslaugas, Kruonio HAE taip pat veikia kaip įprasta hidroelektrinė. Tai vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse.
Plačiau apie hidroakumuliacinę elektrinę
Energijos kaupimas ir konvertavimas (P2X)
Energijos kaupimas ir konvertavimas (P2X) apima technologijas, kurios ateityje leis perteklinę elektrą paversti į žaliąjį vandenilį ar kitą sintetinį kurą. Tokį kurą būtų galima naudoti kaip energijos šaltinį pramonės ir transporto sektoriuose, taip prisidedant prie jų dekarbonizacijos. „Ignitis grupė“ yra išsikėlusi tikslą įgyvendinti pilotinį P2X projektą, kuris ilgalaikėje perspektyvoje prisidėtų prie šių technologijų komercinio pritaikymo.
Papildančios technologijos
Plėtojame papildančias žaliosios energetikos technologijas, įskaitant saulės elektrines, hidroelektrines ir dvi kogeneracines jėgaines didžiausiuose Lietuvos miestuose.
Saulės elektrinės
Grupės įmonės „Ignitis renewables“ plėtojamos saulės elektrinės suteikia gyventojams ir verslui galimybę pasigaminti žaliosios elektros energijos. Šią technologiją diegiame, kai ji sukuria pridėtinę vertę: didina gamybos stabilumą, užtikrina geresnį esamų tinklo pajėgumų panaudojimą. Saulės parkus vystome Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje.
Plačiau apie saulės elektrines
Hidroelektrinė
„Ignitis grupės“ valdoma Kauno hidroelektrinė – viena didžiausių žaliosios energijos iš vandens gamintojų Lietuvoje. Ji gali operatyviai reaguoti į elektros tinklo poreikius. Ant Nemuno upės patvankos pastatyta Kauno hidroelektrinė, kurios galia 101 MW, yra svarbi Lietuvos energetinės sistemos stabilumui.
Plačiau apie hidroelektrinę
Kogeneracinės jėgainės
Vilniuje ir Kaune „Ignitis grupė“ eksploatuoja bei plėtoja modernias, itin efektyvias kogeneracines jėgaines, kurios atliekas ir biokurą paverčia energija bei šiluma, tiekiamą šių miestų gyventojams. Kogeneracinės jėgainės pasižymi stabiliu gamybos režimu, užtikrinančiu papildomas žaliosios gamybos ir žaliojo lankstumo galimybes.