Vilniaus kogeneracinė jėgainė baigė dar vieną biokuro jėgainės statybos pirkimą

Data
2022 m. vasario 17 d.
Kategorija
Pasidalinti

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ), tęsdama modernių šilumos gamybos pajėgumų plėtros projektą Vilniaus centralizuotoje šilumos tiekimo sistemoje, pabaigė elektrotechnikos darbų pirkimą ir išrinko laimėjusį pasiūlymą, kurį  pateikė UAB „Elektros darbai“. Pasiūlymo vertė daugiau kaip 8 mln. eurų. Konkurso laimėtoja atliks biokuro deginimo įrenginio ir biokuro ruošos ūkio elektrotechnikos sistemų tiekimo, montavimo ir paleidimo-derinimo darbus.

Sutartis bus sudaroma ne anksčiau nei praėjus sutarties sudarymo atidėjimo terminui, t.y. vasario 28 d. Pagal planuojamą pasirašyti sutartį rangovas sumontuos visas biokuro deginimo įrenginio ir biokuro ruošos ūkio technologijai skirtas pagrindines skirstyklas ir antrinius paskirstymo skydus. Taip pat įrengs magistralines kabelines konstrukcijas ir paklos technologijai skirtus kabelius. Darbus planuojama atlikti per beveik 9 mėn.

„Pasirašysime dar vieną labai svarbią šilumos ir energijos gamybai Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje sutartį. Atlikę joje numatytus darbus mes galėsime paleisti biokuro jėgainės technologinę įrangą, kuri įgalins jėgainę  gaminti elektros energiją ir šilumą“, – sako VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas.

Pirkimas įvykdytas po to, kai VKJ nutraukė sutartį su buvusiu rangovu – restruktūrizuojama didžiausia Lenkijos katilų gamybos bendrove „Rafako“, kuri tapo nepajėgi užbaigti darbus.

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW.

Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Planuojama, kad atliekų jėgainė per metus sutvarkys ir energija pavers apie 160 tūkst.t komunalinių atliekų, o biokuro jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. t. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.