Birželio 5-oji – pasaulinė aplinkos diena
Kai 1972 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja Stokholme vykusios tarptautinės konferencijos, skirtos globalinėms aplinkos problemoms spręsti, atidarymo metu paskelbė Pasaulinę aplinkos dieną, vidutinė žemės temperatūra buvo pakilusi 0,2 °C, palyginti su laikotarpiu prieš pramonės revoliucija, o žmonių populiacija siekė 3,8 milijardus.
Šiandien, praėjus lygiai 50 metų, mūsų – beveik 8 milijardai, pasaulinis klimatas šiltesnis jau visu laipsniu, o žemėje gyvena 68 % mažiau laukinių gyvūnų nei jų buvo 1970-ųjų pradžioje.
„Tik viena Žemė“ – šią pasaulinę aplinkos dieną primena Jungtinės Tautos, ir kviečia pasirūpinti mažu mėlynu taškeliu visatoje, kuris yra vieninteliai mūsų namai.
Klimato kaitos poveikis, biologinės įvairovės nykimas, aplinkos tarša ir atliekų kalnai signalizuoja, kad Žemė jaučiasi prastai. Mūsų vienintelė galimybė – pakeisti ekonomikos kryptį, visuomenės raidos mintį ir atsigręžti į gamtą, kurios dalis esame.
Tvariai vykdoma veikla yra būtina „Ignitis grupės“ misijos kurti energetiškai sumanų pasaulį sąlyga. Pasauliui egzistuoti būtina energija, todėl siekiame ją gaminti, skirstyti, tiekti ir vartoti tvariai. Suprasdami aplinkai kylančias grėsmes ir jausdamiesi atsakingi, mes žengiame tvarumo link:
- prisijungėme prie Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų iniciatyvos „Business Ambition for 1.5 °C“ ir taip įsipareigojome iki 2050 m. pasiekti nulinį šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijų balansą. Esame pirmoji lietuviško kapitalo organizacija ir viena iš kiek daugiau nei tūkstančio pasaulio organizacijų, kurių ŠESD emisijų mažinimo tikslus patvirtino didžiausių su klimato kaita kovojančių pasaulinių organizacijų iniciatyva „Science based targets intiative“ (Mokslų grįstų tikslų iniciatyva);
- plečiame žaliosios gamybos pajėgumus ir siekiame iki 2025 m. turėti 2,0–2,2 GW instaliuotąją žaliosios gamybos galią (lyginant su 1.2 GW 2021 m. pabaigoje);
- išsikėlėme ambicingą strateginį tikslą iki 2025-ųjų pasiekti teigiamą poveikį bioįvairovei – ne tik mažinti mūsų veiklos keliamą neigiamą poveikį, bet ir įgyvendinti bioįvairovės būklę gerinančias priemones;
- ruošiamės diegti žiedinės ekonomikos principus savo veikloje.
„Ignitis grupė“ kviečia kiekvieną imtis veiksmų, kurių reikia čia ir dabar, kad klimato kaitos ir bioįvairovės nykimo klausimai virstų realiais kiekvieno iš mūsų veiksmais. Nebūkime tik stebėtojais, perrašykime taisykles patys.
Kaip keičiasi Lietuvos verslo požiūris į klimato kaitą ir ko reikia, kad klimato kaitos klausimas virstų realiais kiekvieno iš mūsų veiksmais, diskutuoja Agnė Buraitytė, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėja klimato, aplinkosaugos ir skaitmeninimo klausimais, ir Haroldas Nausėda, UAB „Ignitis“ verslo klientų ir plėtros tarnybos direktorius. Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą.