„Ignitis grupė“ įspėja: būkite budrūs, sukčiai kviečia investuoti į neegzistuojančią įmonę

Data
2023 m. rugsėjo 28 d.
Kategorija
Pasidalinti

Integruota atsinaujinančiosios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ įspėja visuomenę apie suaktyvėjusius sukčius, kurie prisidengę iš pažiūros bendrovės prekės ženklo elementus atitinkančiais vizualais ir vadovo atvaizdu, kviečia investuoti į neegzistuojančios įmonės akcijas. Melagiena skelbiama socialiniuose tinkluose bei elektroniniais laiškais, dalinantis nuorodomis, kurios sudaro įspūdį, jog publikacija skelbiama didžiausiuose šalies interneto portaluose. 

Pasak „Ignitis grupės“ korporatyvinės komunikacijos vadovo Artūro Ketleriaus, panašios melagienos nėra naujiena, ir nors jų turinys neatitinka realybės, tačiau mažiau akylą žmogų gali rimtai suklaidinti bei sukelti rimtų nemalonumų ar net finansinių nuostolių. 

„Pastaruoju metu matome sukčių suaktyvėjimą, kai pasinaudojama žinomų žmonių arba įmonių vardais ir kviečiama investuoti pinigus ar kitaip pateikti savo mokėjimų duomenis. Šį kartą sukčiai pasinaudojo „Ignitis“ vardu išgalvoję neegzistuojančią įmonę, į kurią siūlo investuoti. 

Primename visuomenei – būkite budrūs, neapsigaukite ir jokiu būdu neatidarinėkite nuorodų bei nesuvedinėkite asmeninių duomenų, kuriuos bando išgauti sukčiai. „Ignitis grupė“ nesiunčia elektroninių laiškų su raginimais investuoti, taip pat neplatina reklamos socialiniuose tinkluose, skatinančios investuoti į akcijas“, – patarė A. Ketlerius.

Be kita ko, pastebima ir tai, kad socialiniuose tinkluose kuriamos fiktyvios „Ignitis grupės“ ir kitų jos įmonių paskyros, greičiausiai, siekiant suklaidinti gyventojus ir išgauti asmens duomenis. Raginame atkreipti dėmesį, kad tokios paskyros būna naujos, beveik neturinčios sekėjų ir neaktyvios. 

Bendrovė primena visais atvejais atkreipti dėmesį į interneto svetainės adresą, kuris visuomet išduoda, jei puslapis yra fiktyvus, nors ir labai panašus į tikrąjį. Dažniausiai pavadinime būna naudojami papildomi žodžiai, kitų šalių svetainių galūnės arba portalų pavadinimai rašomi su klaidomis. Taip pat raginame atkreipti dėmesį į elektroninių laiškų, iš kurių siunčiama melaginga informacija, adresus, kurie taip pat yra fiktyvūs, su iškraipytu įmonės pavadinimu.

Informacijos apie nuo sukčių nukentėjusius asmenis dėl šio konkretaus atvejo bendrovė neturi.