LITGAS sutaupė 5,2 mln. eurų SGD terminalo bandymams skirtų lėšų

Data
2015 m. balandžio 2 d.
Kategorija
Pasidalinti
Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė LITGAS, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, sutaupė 5,2 mln. eurų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo bandymams skirto biudžeto.
Sudarius didelę konkurenciją bandomojo krovinio pirkimo konkurse bei sėkmingai realizavus bandymams panaudotas dujas buvo išleisti tik 7,5 mln. eurų. Tai 5,2 mln. eurų mažiau bei planuotas preliminarus 12,7 mln. eurų biudžetas.

„Konkurse buvo pateikta 16 pasiūlymų – tai padėjo mums išsirinkti ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą. Taip pat sėkmingai realizavome dujas gamtinių dujų biržoje, o nepanaudotą likutį – apie 20 tūkst. kubinių metrų SGD pardavėme „Statoil“, kuri pasiūlė geriausią kainą ir įskaitė jį kaip dalį pirmojo komercinio krovinio“, – teigė UAB LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

Terminalo veiklos pradžios derinimo darbams reikalingą SGD kiekį LITGAS įsigijo surengusi konkursą, kuris sulaukė didelio susidomėjimo – iš devynių kompanijų pateiktų 16 skirtingų pasiūlymų ekonomiškai naudingiausiu buvo pripažintas „Statoil“ pasiūlymas.

Iš viso, terminalo sistemų bandymams buvo panaudota apie 51 mln. kubinių metrų, iš kurių apie 6 mln. kubinių metrų sunaudota technologinėms reikmėms, o likusieji patiekti į Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemą.
Dėl efektyviai suplanuotų Klaipėdos SGD terminalo sistemų testavimo ir paleidimo-derinimo etapų testavimo darbams buvo sunaudota tik kiek daugiau nei pusė standartinio SGD dujovežio krovinio.
Dujų krovinį pernai spalio pabaigoje į Klaipėdą atgabeno dujovežis „Golar Seal“.

Paskirtuoju tiekėju pripažintas LITGAS nuo 2015 metų per SGD terminalą tiekia minimalųjį būtinąjį gamtinių dujų kiekį, reikalingą užtikrinti nepertraukiamą jo veiklą. Tam per metus reikia 540 mln. kubinių metrų dujų, kurias skystame pavidale į Klaipėdą turėtų atgabenti 6-7 dujovežiai.

LITGAS yra pasirašiusi 16 neįpareigojančių prekybos SGD sutarčių su kompanijomis, tiekiančiomis apie pusę viso pasaulio SGD, taip pat turi galimybes įsigyti gamtinių dujų iš kitų Lietuvos importuotojų.