Prasideda antrasis „Ignitis grupės“ rizikos kapitalo investicijų etapas

Data
2023 m. birželio 13 d.
Kategorija
Pasidalinti

Integruota atsinaujinančios energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ pradeda antrą investicijų į energetikos ir kovos su klimato kaita sprendimus siūlančius startuolius etapą. Paskelbtas tarptautinio pirkimo laimėtojas – Vokietijos fondo valdytojas „World Fund“, laimėjęs „Ignitis grupės“ konkursą valdyti antrąjį rizikos kapitalo fondą.

Tarptautiniame  „Ignitis grupės“ pirkime varžėsi šeši tiekėjai iš visos Europos, iš kurių keturi pateikė galutinius pasiūlymus. Tiekėjai buvo vertinami pagal savo pagrindinės komandos narių patirtį, investavimo strategiją, sugebėjimą pritraukti kitus investuotojus ir paslaugos kainą. Pirkimą laimėjo fondų valdytojas iš Vokietijos „World Fund Management GmbH“. Dėl tiekėjo atitikties nacionaliniam saugumui buvo kreiptasi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, kuri nepradėjo tyrimo. Sutartis su tiekėju bus pasirašyta po to, kai Visuotiniame akcininkų susirinkime birželio 29 d. Grupės akcininkai pritars, kad „Ignitis grupė“ taptų „WF World Fund I GmbH & Co. KG” dalyviu.

„Ignitis grupė“ prisijungs prie valdytojo fondo „World Fund“ kaip viena iš strateginių investuotojų. Svarbu pabrėžti, jog 25 mln. eurų investicija yra skirta visam 10-ies metų fondo gyvavimo periodui ir lėšos bus investuojamos palaipsniui.

2017 m. įkurtas „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“, valdomas „Contrarian Ventures“, buvo pirmas „Ignitis grupės“ žingsnis į rizikos kapitalo investicijas. Fondas ne tik demonstravo aukštus vertės prieaugio rodiklius (fondo vertė 2023 m. kovo 31 d. – 20,9 mln. eurų, kai investuota 11 mln. eurų), tačiau ir suteikė naujų technologinių žinių Grupei – peržiūrėta ir įvertinta daugiau nei 1 500 inovatyvių startuolių su novatoriškomis idėjomis, o su septyniomis portfelio įmonėmis pradėti pilotiniai ar komerciniai projektai, pradėtos vystyti naujos Grupės paslaugos. 2022 m. „Smart Energy Fund“ fondo investicinis periodas baigėsi, todėl, įvertinus anksčiau minėtas naudas, be to, atsižvelgiant į pagrindinio akcininko Finansų ministerijos lūkesčių rašte išsakytą poziciją tęsti investicijas į energetikos startuolius, steigiamas antrasis fondas. Planuojama, kad dalis pirmojo fondo uždirbtų lėšų bus investuojamos į antrąjį fondą.

Grupė atliko ankstyvosios stadijos fondų rinkos bei kitų Europos energetikų geriausių praktikų analizę, ir įvertino, kad naudingiausia yra didinti planuojamų investicijų į fondus sumą ir naujame etape skirti 25 mln. eurų. Taip pat investuoti į  naują, šiuo metu egzistuojantį ankstyvosios – augimo stadijos fondą, kuris investuoja į energetikos, e-mobilumo ir klimato kaitos sprendimus. Investicija į stambesnį, jau įkurtą fondą suteiks prieigą prie didesnio startuolių srauto ir leis diversifikuoti riziką, ją pasidalinant su platesniu investuotojų ratu. Stambesni fondai taip pat dažnai turi prioritetinę prieigą prie patraukliausių ir konkurencingiausių įmonių. Be to, startuolių, kurie kuria klimato kaitos sprendimus, įverčiai per pastarąjį penkmetį išaugo, kas taip pat lėmė didesnio fondo poreikį. Visi šie aspektai leis Grupei pagilinti technologines žinias ir pritaikyti jas namų rinkose bei užtikrins geresnes bendradarbiavimo perspektyvas su pažangiausius sprendimus kuriančiais startuoliais. Siekiant atrinkti geriausią valdytoją 2022 m. birželio 18 d. buvo paskelbtas tarptautinis viešasis pirkimas.

„World Fund“ yra pirmaujantis Europos klimato rizikos kapitalo fondas, investuojantis į klimato technologijas, turinčias didelį klimato kaitos mažinimo potencialą. Fondas „World Fund“ investuoja į Europos technologijas, turinčias didelį klimato efektyvumo potencialą: nuo energetikos, maisto, žemės ūkio ir žemės naudojimo iki statybinių medžiagų, gamybos ir transporto. Investicijų komandą sudaro inžinieriai, fizikai, chemikai, biologai, ankstyvojo ir augimo etapo investuotojai. „World Fund“ remia tuos verslininkus, kurie kuria technologijas nukreiptas į kovą su klimato kaita.

Iki šios dienos fondas yra investavęs į 11 startuolių, tarp kurių yra su saulės energetika ir baterijų gamyba ir perdirbimu susijusių įmonių. Pagal pirkimo reikalavimus bent pusė visų fondo investicijų turės būti skirta Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių startuoliams.

Į „World Fund“ taip pat investavo ir kitos žinomos organizacijos, kaip Europos Investicinis fondas ir Jungtinės Karalystės Aplinkos Agentūros pensijų fondas ir tarptautinė audito bendrovė PwC.