Veiklą efektyvinanti Vilniaus kogeneracinė jėgainė rengia naują poveikio aplinkai vertinimo programą
Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) planuoja svariau prisidėti prie žiedinės ekonomikos tikslų sutvarkant atliekas pažangesniu būdu nei atliekų šalinimas sąvartynuose bei pagaminti daugiau pigesnės šilumos.
Dėl to pradėta rengti ir su suinteresuotomis šalimis derinti nauja poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programa. Svarbiausias pokytis lyginant su šiuo metu turimu veiklos leidimu – siekiama įvertinti galimybes padidinti energijos gamybai naudojamų po rūšiavimo likusių ir tolimesniam perdirbimui netinkamų, tačiau energetinę vertę turinčių komunalinių atliekų kiekį nuo 160 tūkst. iki 200 tūkst. tonų per metus.
Įvertinti galimybę padidinti VKJ pajėgumus nuspręsta atsižvelgus į tai, kad atliekų tvarkymo poreikis reikšmingai viršija turimą kvotą, į jėgainę pristatomos atliekos yra mažesnio kaloringumo nei planuota, o taip pat daugiau kaip metus veikiantys technologiniai įrenginiai gali saugiai ir efektyviai sutvarkyti didesnį atliekų kiekį.
„Jėgainei išdirbus visus metus galime užtikrintai teigti, kad joje įrengtos pažangiausios technologijos gali saugiai, efektyviai ir racionaliai į energiją paversti 200 tūkst. tonų į jėgainę tiekiamų atliekų per metus. Taigi, Vilniaus kogeneracinė jėgainė galės pagaminti daugiau pigios šilumos sostinės gyventojams, o taip pat prisidėti prie sąvartynų mažinimo“, – teigia VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas.
Nauja VKJ parengta PAV programa bus pateikta tvirtinti Aplinkos apsaugos agentūrai. Gavus agentūros patvirtinimą, VKJ parengs poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą, kurioje bus įvertintas VKJ pajėgumų efektyvesnio išnaudojimo poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai. Susipažinti su PAV programa galima ją parengusios bendrovės UAB Nomine Consult interneto svetainėje (nuoroda).
Remiantis Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašo 69.5. p., motyvuotus pasiūlymu PŪV PAV programai galima teikti per 10 d. d. Aplinkos apsaugos agentūros puslapyje informacinis skelbimas apie programos parengimą paviešintas 2021-12-30 ir visuomenei teikti pasiūlymus galima iki 2022-01-14 d. (imtinai).