„Ignitis grupė“ ir ESO su Energetikos ministerija pasirašė susitarimą dėl energijos taupymo

2020 m. spalio 22 d.
n
  • Trišaliu susitarimu iki 2030 m. siekiama sutaupyti ne mažiau 1,6 TWh energijos.
  • Tokį energijos kiekį šalies gyventojai suvartoja per maždaug pusmetį.
  • Per dešimtmetį Lietuva iš viso planuoja sutaupyti 27,28 TWh

Pirmaujanti energetikos bendrovė Baltijos šalyse „Ignitis grupė“ ir jos dukterinė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) su Energetikos ministerija pasirašė trišalį energijos taupymo susitarimą. Juo ESO iki 2030 m. įsipareigoja sutaupyti ne mažiau nei 1,6 TWh galutinės energijos.

Susitarime numatyta, kad ESO pati arba per kitus asmenis įgyvendins energijos vartojimo efektyvumo priemones, kurios padės sutaupyti energijos galutinių vartotojų įrenginiuose ir objektuose. 1,6 TWh sutaupymas yra ambicingas tikslas – palyginimui, tokį elektros energijos kiekį visi Lietuvos gyventojai suvartoja per maždaug pusmetį.

„Ignitis grupė“ siekia kaip įmanoma labiau prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir darnaus vystymosi. Pirmieji Baltijos šalyse įsipareigojome iki 2050 metų iki nulio sumažinti anglies dvideginio emisijas. Tai užtikriname ne tik vystydami žaliąją gamybą, tačiau ir skatindami energetiškai sumanius būdus taupyti energiją, optimizuoti vartojimą“, – sako „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Svarbiausia susitarime numatyta energijos taupymo priemonė – išmaniosios elektros energijos apskaitos sistemos diegimas, tačiau vien ja nebus apsiribojama. „Ignitis grupė“ ir ESO taip pat galės inicijuoti ir dalyvauti kituose projektuose, taip pat deklaruoti ir kitų grupės įmonių pasiektus energijos sutaupymus. 

Susitarimai su energetikos įmonėmis yra viena iš Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatyme numatytų priemonių. Įgyvendinusi visas įstatyme numatytas priemones, per artimiausius dešimt metų Lietuva iš viso planuoja sutaupyti ne mažiau kaip 27,28 TWh galutinės energijos.

„Ignitis grupė“ ir jai priklausančios įmonės su Energetikos ministerija ketina sudaryti ir susitarimą dėl vartotojų švietimo ir konsultavimo, kaip tai numatyta įstatyme. Informacija apie susitarimus bus skelbiama viešai „Ignitis grupės“ ir grupės įmonių interneto svetainėse.