„Ignitis grupė“ įsigijo vėjo jėgainių parko projektą Plungės rajone

Data
2022 m. lapkričio 25 d.
Pasidalinti

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ pasirašė akcijų pirkimo-pardavimo sutartį dėl bendrovės, vystančios vėjo jėgainių parką Lietuvoje, 100 % akcijų įsigijimo. Šio vėjo jėgainių parko, kurio bendra instaliuota galia sieks iki 218 MW, investicijos sudarys apie 300 mln. Eur.

„Šiuo sandoriu mes dar labiau plečiame projektų portfelį namų rinkoje Lietuvoje bei didiname savo žaliosios gamybos pajėgumus, sparčiau judėdami link pagrindinio Grupės iškelto tikslo - iki 2030 metų pasiekti 4 GW instaliuotos žaliosios gamybos galios“, - sako Thierry Aelens, „Ignitis renewables“ vadovas.

Parką vystanti bendrovė jau yra pradėjusi projekto poveikio aplinkai vertinimą, projektas yra ankstyvoje vystymo stadijoje. Planuojama, kad parko komercinės veiklos pradžia bus 2026-2030 metais.

Įgyvendinus šį projektą, „Ignitis Grupės“ žaliosios elektros energijos gamybos projektų portfelis siekia 4,8 GW, iš kurių 1,2 GW yra eksploatuojami, o 3,5 GW - statomi arba plėtojami pajėgumai. Iš visų statomų ir plėtojamų žaliosios energijos pajėgumų apie 2,2 GW yra Lietuvoje.

Apie „Ignitis renewables“:

„Ignitis renewables“ –  tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė, veikianti trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Ji atsakinga už sausumos ir jūrų vėjų jėgainių, saulės energetikos, biomasės ir atliekų vertimo energija projektų vystymą. Plėtodama naujus projektus, bendrovė įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ tikslą pasiekti 4 GW dydžio instaliuotus žaliosios gamybos pajėgumus iki 2030 m.