„Ignitis renewables“ ir „Copenhagen Infrastructure Partners“ laimėjo pirmąjį Estijos jūrinio vėjo plėtros konkursą

Data
2023 m. gruodžio 13 d.
Kategorija
Pasidalinti

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ kartu su „Copenhagen Infrastructure Partners“ (CIP) valdomu fondu „Growth Markets Fund II“ aukcioniniame konkurse pateikė didžiausią pasiūlymą – 1,7 mln. eurų – ir buvo paskelbti teisių vystyti jūrinio vėjo parką Estijos „Liivi 2“ jūrinėje teritorijoje laimėtojais.

Jūrinė teritorija, skirta plėtoti jūrinio vėjo parką, yra į šiaurės vakarus nuo Ruhnu salos, netoli Baltijos jūros pakrantės Estijoje, ir apima 115 kvadratinius kilometrus. Vėjo elektrinių parko bendra galia sieks iki 1,4 gigavatų (GW), o veiklos pradžia numatoma po 2030 m.

„Tai antrasis „Ignitis renewables“ užtikrintas jūrinio vėjo projektas Baltijos šalyse. Laimėdama konkursą, „Ignitis grupė“ pasiekė savo strateginį tikslą – laimėti antrą jūrinio vėjo vystymo projektą namų rinkoje, o tai reikšmingai prisideda prie mūsų siekio padidinti žaliosios ir lanksčiosios gamybos pajėgumus iki 4–5 GW 2030 m.“, – teigia Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ vadovas.

Jis pabrėžia, kad šis laimėjimas yra dar vienas svarbus žingsnis Baltijos regiono energetikos sektoriaus transformacijos link. Vykdydami jūrinio vėjo projektų plėtrą, prisidedame prie regiono dekarbonizacijos tikslų ir stipriname energetinį saugumą.

„Šiandien žengiame svarbų žingsnį plėsdami savo veiklą Baltijos šalyse, kurios yra tikslinė CIP „Growth Market Funds“ rinka. Manome, kad šis investicinis projektas gali vaidinti svarbiausią vaidmenį transformuojant Estiją į ilgaamžį tvarios žaliosios energetikos centrą Europoje“, – sako „Growth Markets Funds“ vadovas ir CIP partneris Ole Kjems Sørensen.

Šiais metais „Ignitis renewables“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su CIP siekiant bendradarbiauti išskirtinai jūrinio vėjo plėtros projektuose Estijoje ir Latvijoje. Bendradarbiaujant išnaudojamos „Ignitis renewables“ padėtis rinkoje, kaip lyderės Baltijos regione, ir CIP tarptautinė jūrinio vėjo parkų vystymo patirtis. „Ignitis renewables“ ir CIP siekia tapti ilgalaikiais partneriais ir aktyviai prisidėti prie energetikos sektoriaus transformacijos Baltijos regione, t. y. prie Baltijos šalių dekarbonizacijos tikslų ir energetinio saugumo, vystant jūrinio vėjo parkus.