„Ignitis renewables“ pradeda bendradarbiavimą su „Södra Group“

Data
2022 m. rugsėjo 20 d.
Pasidalinti

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ ir Švedijos kapitalo tarptautinė miškų pramonės įmonių grupė „Södra Group“ pasirašė ilgalaikės žemės nuomos vėjo jėgainių parkui Latvijoje sutartį. Šia sutartimi „Ignitis renewables“ ir „Södra Group“ oficialiai pradeda bendradarbiavimą, taip dar labiau sustiprindama pozicijas kaimyninės valstybės rinkoje.

„Vėjo jėgainės teikia atsinaujinančią energiją, kuri aprūpina energija namus ir įmones visame pasaulyje. Vėjo energija padeda sumažinti elektros energijos kainas regione, mažinti anglies dvideginio poveikį ir kovoti su klimato kaita. Latvija yra strategiškai svarbi „Ignitis renewables“ rinka, kurioje mes matome labai didelį potencialą. Latvijoje jau plėtojame beveik 500 MW galingumo projektus ir siekiame toliau didinti savo projektų portfelį“, - sako „Ignitis renewables Latvija“ vadovė Erika Ščiogoleva.

„Vėjo jėgainės yra atsinaujinantys energijos šaltiniai, neišskiriantys šiltnamio efektą sukeliančių dujų ar kitų teršalų. Todėl didžiuojamės, kad esame dalimi projekto, kuris prisideda prie tvaresnio pasaulio kūrimo. Esame įsitikinę, kad mūsų bendradarbiavimas jau artimiausiu metu duos puikių rezultatų“, - sako Larsas-Georgas Hedlundas, „Södra Latvija“ vykdantysis direktorius. 

Pasak „Ignitis renewables“ vadovų, naujasis parkas Latvijoje darys teigiamą įtaką elektros energijos kainos mažėjimui visame regione. Svarbu pažymėti, kad „Ignitis renewables“ investicijos kitų šalių rinkose nedaro įtakos elektros energijos kainoms namų rinkoje, tačiau uždirba pelną, kuris dividendų pavidalu grįžta į Lietuvą.

Apie „Södra Group“:

„Södra“ buvo įkurta 1938 metais ir yra didžiausia miškų savininkų asociacija Švedijoje, kuriai priklauso 53 000 miško savininkų. Be to, „Södra“ yra tarptautinė miškų pramonės grupė, kurioje dirba 31 000 darbuotojų. Visuose „Södra“ veiksmuose derinami gamybos efektyvumas ir gamtos apsauga. „Södra“ naudoja kiekvieną medžio dalį ir gamina medienos produktus, celiuliozę popieriui ir tekstilei bei žaliąją energiją. „Södra“ yra pirmaujanti pasaulyje rinkos celiuliozės gamintoja, jai taip pat priklauso viena didžiausių lentpjūvių Europoje. Užmegzdama vertę kuriančius ryšius ir laikydamasi ilgalaikio požiūrio, „Södra“ yra tvarios miškininkystės ateities lyderė.