„Ignitis renewables“ sudarė Pomeranijos vėjo parko finansavimo sutartį su EIB ir NIB

Data
2024 m. kovo 25 d.
Pasidalinti

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.

Pagal šią finansavimo sutartį, EIB suteiks 52 mln. eurų, o NIB – 30 mln. eurų paskolas. Šia nauja projekto finansavimo sutartimi „Ignitis renewables“ pakeičia korporatyvinį finansavimą, gautą pagal su EIB ir NIB atitinkamai 2020 m. kovo 10 d. ir 2020 m. spalio 14 d. sudarytas paskolos sutartis. Šiame sandoryje „SEB“ bankas atlieka agento, užtikrinimo priemonių agento ir projekto sąskaitų banko vaidmenį.

„Mes nepaprastai dėkingi EIB ir NIB už jų nepailstamą bendradarbiavimą. Jų parama yra kritiškai svarbi užtikrinant mūsų atsinaujinančios energijos projektų sėkmę. „Ignitis grupė“ yra Baltijos regiono ir Lenkijos energetikos sektoriaus transformacijos priešakyje bei siekia, kad ateityje būtų naudojama tik energija, pagaminta iš atsinaujinančių išteklių. Šio ambicingo siekio sėkmė priklauso nuo pagrindinių Europos finansinių institucijų paramos“, – teigia Jonas Rimavičius, „Ignitis grupės“ finansų vadovas.

Lenkijos Pamario vaivadijoje įrengtos Pomeranijos parkas iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamina apie 300 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos. Projektas komercinę veiklą pradėjo 2021 m. gruodį.