Kelionę per Lietuvą pradeda „Ignitis renewables“ edukacinė platforma

Data
2024 m. balandžio 16 d.
Pasidalinti

 

Energetikų dienos išvakarėse kelionę po Lietuvą pradeda unikali edukacinė platforma, skirta šviesti visuomenę atsinaujinančios energetikos temomis. Šią priemonę pristato tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“, kuri vysto atsinaujinančios energetikos projektus Baltijos šalyse ir Lenkijoje, prisidėdama prie programos #EnergySmartSTART.

„Kviečiame šalies gyventojus į nuotykį su atsinaujinančia energija! Mūsų sukurta edukacinė platforma inovatyviai supažindins su ša energetikos sritimi. Platforma riedės per visą Lietuvą – aplankys bendruomenes, kurių kaimynystėje jau vystome arba planuojame vystyti atsinaujinančios energetikos projektus, užsuks į įvairias šventes ir renginius, taip pat neaplenks ir ugdymo įstaigų“, – sako „Ignitis grupės“ edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė.

Ji pabrėžia, jog edukacija apie energetiką ir ypač elektros energijos gamybą naudojant atsinaujinančius išteklius yra vienas iš įmonės tikslų. „Lengvai suprantamas ir įtraukiantis turinys didina žmonių supratimą apie žaliosios transformacijos naudą. Aplankę šią mobilią edukacinę ekspoziciją lankytojai galės susipažinti su elektros energijos gamyba pasitelkiant vėją sausumoje ir jūroje, taip pat saulės energiją, leistis į virtualią kelionę ir aplankyti vėjo elektrinės vidų ir daug daugiau“, – teigia V. Rutkauskaitė.

Išlydėdama šią edukacinę platformą, bendrovė „Ignitis renewables“ prisideda prie jau trečius metus Lietuvoje sėkmingai veikiančios programos #EnergySmartSTART, kuri yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Prie programos prisijungusios energetikos įmonės įgyvendina įvairias iniciatyvas, organizuoja moksleiviams ekskursijas, susitikimus su specialistais, steigia specialias stipendijas studentams, supažindina su karjeros energetikos sektoriuje galimybėmis.

„Ignitis renewables“ įgyvendina žaliosios energetikos projektus skatinančius pokyčius regiono atsinaujinančios energetikos srityje. Bendrovė pirmoji Baltijos šalyse vysto jūrinio vėjo elektrinių parko projektą, stato didžiausią šalyje žeminio vėjo elektrinių parką Kelmės rajone. Bendrovė prisideda prie energetikos sektoriaus dekarbonizavimo, atsinaujinančių energijos išteklių plėtros, inovatyvių sprendimų kūrimo ir taikymo, tvaraus augimo bei visuomenės švietimo.