Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose „Ignitis grupė“ laimėjo pagrindinį apdovanojimą

Data
2024 m. sausio 19 d.
Pasidalinti

Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų komisija sausio 18 dieną pripažino integruotą atsinaujinančios energijos bendrovę „Ignitis grupę“ „Aplinkai draugiškiausia įmone“ ir „Metų darboviete“ didelių įmonių kategorijoje. Grupei taip pat skirtas pagrindinis socialiai atsakingos įmonės apdovanojimas „Metų socialiai atsakinga įmonė“ už pretendavimą į kelias nominacijas ir padarytą didelę pažangą visose socialinės atsakomybės srityse.

„Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas teigia, kad šie apdovanojimai yra nuoseklaus ir kryptingo visų Grupės darbuotojų darbo rezultatas bei priminimas, kad esame teisingame kelyje. „Grupė nuosekliai laikosi aukščiausių aplinkosauginių, socialinių ir valdysenos principų ir standartų. Esame didžiausia energetikos grupė Baltijos šalyse, kurianti 100 proc. žalią ir saugią energetikos sektoriaus ekosistemą, o mūsų žmonės tiki ir prisideda prie šio siekio“, – teigia D. Maikštėnas.

Apdovanojimų vakaro metu Valdovų rūmuose apdovanojimą už „Aplinkai draugiškiausią įmonę“ teikė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė įteikė apdovanojimą už „Metų darbovietę“. Apdovanojimą už „Metų socialiai atsakingą įmonę“ įteikė Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas. Iš viso „Ignitis grupė“ teikė paraiškas trims apdovanojimų nominacijoms: „Metų darbovietės“, „Aplinkai draugiškiausios“ ir „Bendruomeniškiausios įmonės“.

„Ignitis grupė“ pagrindinį savo siekį įgyvendina tapdama perėjimo prie klimato požiūriu neutralios, saugios ir nepriklausomos energetikos ekosistemos regione lydere bei prisidėdama prie Europos dekarbonizacijos, sudarydama sąlygas atsinaujinančios energijos srautų judėjimui iš Šiaurės į Vidurio Europą.

„Ignitis grupėje“ siekiama kurti darbo aplinką, kurioje gerbiamas ir vertinamas žmonių unikalumas, jų įvairovė, kur galima jaustis saugiu, vertinamu ir realizuoti savo galimybes. Grupėje yra patvirtintas ir veikia Etikos kodeksas, Grupės tiekėjų etikos kodeksas, Žmonių ir kultūros, Lygių galimybių ir įvairovės, Aplinkosaugos ir kitos politikos, skelbiamos viešai (nuoroda). Didelis dėmesys skiriamas darbuotojų vidiniam tobulėjimui bei emocinei sveikatai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei kitų valstybės institucijų inicijuoti Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimai yra skirti šalies verslo atstovams, įvertinant jų pasiekimus ir skatinant socialinės atsakomybės plėtrą Lietuvoje. Konkursas, kuris skatina gerąją konkurenciją ne siekiant pelno, o didinant socialinę atsakomybę, organizuojamas nuo 2008 m.

Apdovanojimai teikiami šešiose nominacijose: „Metų darbovietė“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė“, „Aplinkai draugiškiausiai įmonė“, „Saugumą ir palankiausią emocinę aplinką kurianti darbovietė“, „Įvairovę skatinanti darbovietė“, „Metų socialiai atsakinga įmonė“. Bendrovės varžosi trijose kategorijose: labai mažų ir mažų (iki 49 darbuotojų), vidutinių (50–249 darbuotojai) bei didelių įmonių (nuo 250 darbuotojų).