Silezija I vėjo elektrinių parkas Lenkijoje pasiekė komercinės veiklos pradžią

Data
2024 m. kovo 15 d.
Pasidalinti

Tarptautinės žaliosios energetikos bendrovės „Ignitis renewables“ Lenkijoje vystomas Silezija I vėjo elektrinių parkas pasiekė komercinės veiklos pradžią, taip priartindamas „Ignitis renewables“ prie bendrovės žaliosios gamybos tikslų. Plėtodama naujus projektus, bendrovė įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ tikslą įgalinti žaliosios ir lanksčiosios gamybos vystymąsi bei pasiekti 4–5 gigavatus (GW) instaliuotos žaliosios gamybos galios iki 2030 m.

„Tvirtai laikomės visuomenei ir investuotojams išsakyto pagrindinio siekio Baltijos šalyse sukurti 100 proc. žalią ir saugią energetikos ekosistemą dabarties ir ateities kartoms. Todėl kaip niekada daug investuojame į atsinaujinančios energijos projektus Baltijos šalyse ir Lenkijoje“, – teigia Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ vadovas.

Projektas yra pietvakarių Lenkijoje, Žemutinės Silezijos vaivadijoje, netoli sienos su Čekija. Jį sudaro 14 vėjo turbinų, kiekvienos galia – 3,6 megavatai (MW). Skaičiuojama, kad 50 megavatų (MW) galios parke bus pagaminama apie 122 gigavatvalandžių (GWh) švarios atsinaujinančios energijos per metus, tiek užteks aprūpinti apie 30 tūkst. namų ūkių Lenkijoje.  

Silezija I vėjo elektrinių parkui pradėjus komercinę veiklą, bendra „Ignitis grupės“ žaliosios gamybos instaliuota galia pasiekė 1,4 GW (nuo 1,3 GW). Bendra investicijų suma į šį projektą apie 75 mln. eurų. Vėjo jėgainių parko pagaminta elektros energija bus parduodama sudarant sandorius dėl kainų skirtumo (angl. contract for difference, CfD).