Pirmuosius devynis 2020 m. mėnesius „Ignitis grupė“ demonstravo tvirtus finansinius rezultatus ir plėtė žaliosios gamybos pajėgumus

2020 m. lapkričio 13 d.
grupe
  • Koreguota EBITDA padidėjo 6,1 proc. dėl reguliuojamo turto bazės augimo Tinklų segmente,  efektyvios Kruonio HAE veiklos, geresnių pagrindinių Lanksčiosios gamybos segmento įrenginių rezultatų  ir plėtros Suomijos dujų rinkoje.
  • Žaliosios gamybos pajėgumų galia padidėjo 24 MW dėl pradėtos Kauno kogeneracinės jėgainės komercinės veiklos 2020 m. rugpjūtį.
  • Bendras žaliosios gamybos portfelis išaugo 170 MW pasirašius saulės parkų Lenkijoje išvystymo ir įsigijimo sandorį.
  • Buvo pasirašytas susitarimas su atsinaujinančios energetikos lydere „Ocean Winds dėl jūrinio vėjo parkų projektų Lietuvoje (700 MW) ir Škotijoje (800-950 MW) vystymo.

Per pirmuosius devynis 2020 m. mėnesius Baltijos regione pirmaujanti energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ pademonstravo tvirtus finansinius rezultatus ir toliau plėtė savo žaliosios gamybos pajėgumus. Koreguota EBITDA padidėjo 6,1 proc. dėl reguliuojamo turto bazės augimo Tinklų segmente ir plėtros Suomijos dujų rinkoje. Per šį laikotarpį pasirašius saulės parkų Lenkijoje išvystymo ir įsigijimo sandorį, bendras Grupės žaliosios gamybos portfelis išaugo 170 MW .

„Padarėme didelę pažangą įgyvendindami ilgalaikius „Ignitis grupės“ strateginius tikslus. Visų pirma, toliau stiprinome lyderės pozicijas namų rinkose ir plėtėme žaliosios gamybos pajėgumus. Ir toliau stengsimės, kad „Ignitis grupė“ būtų energetikos sektoriaus pokyčių priešakyje“,– sako „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Grupės koreguotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (koreguota EBITDA) siekė 199,3 mln. eurų, arba 6,1 proc. daugiau negu tuo pačiu periodu praėjusiais metais. Šį rodiklį lėmė augimas Tinklų segmente, efektyvi Kruonio HAE veikla, geresni pagrindinių Lanksčiosios gamybos segmento įrenginių rezultatai ir plėtra Suomijos dujų rinkoje.

Koreguotas grynasis pelnas padidėjo 8,1 proc., lyginant su tuo pačiu 2019 m. periodu, ir per pirmuosius devynis 2020 m. mėnesius siekė 80,6 mln. eurų. Koreguota nuosavo kapitalo grąža (pastarųjų 12 mėnesių) siekė 8,4 proc.

Veikiančių Ignitis Grupės žaliosios gamybos pajėgumų galia padidėjo 24 MW dėl pradėtos Kauno kogeneracinės jėgainės komercinės veiklos 2020 m. rugpjūtį.

Bendras Grupės žaliosios gamybos portfelis išaugo 170 MW pasirašius saulės parkų Lenkijoje išvystymo ir įsigijimo sandorį. Žaliosios gamybos portfelį taip pat diversifikavo pasirašytas susitarimas su atsinaujinančios energetikos lydere „Ocean Winds dėl jūrinio vėjo parkų projektų Lietuvoje (700 MW) ir Škotijoje (800-950 MW) vystymo.


Apie „Ignitis grupė“:

„Ignitis grupė“ yra viena didžiausių tarptautinių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse. Pagrindinė įmonės veikla apima elektros ir dujų skirstymo tinklų eksploatavimą bei žaliosios gamybos pajėgumų plėtrą. Grupė taip pat valdo strategiškai svarbius lanksčiosios gamybos pajėgumus, klientams tiekia elektros energiją ir dujas, siūlo saulės energijos, e-mobilumo, energijos vartojimo efektyvumo sprendimus ir kitas išmaniosios energetikos paslaugas namų ūkiams ir verslui. „Ignitis grupė“ veikia savo namų rinkose – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Suomijoje – bei vertina veiklos galimybes šalyse, kuriose vyksta esminiai energetikos pokyčiai.


Internetinis rezultatų pristatymas

Ryšium su tarpiniu pranešimu, 2020 m. lapkričio 17 d., 13 val. Lietuvos laiku vyks internetinis rezultatų pristatymas investuotojams ir analitikams.

Rezultatų pristatymą, po registracijos, galėsite stebėti gyvai adresu:

https://register.gotowebinar.com/register/8511235258703899408

Klausimus Bendrovės ryšių su investuotojais atstovams galite užduoti iš anksto žemiau nurodytais kontaktais arba registruodamiesi internetiniam seminarui.

Pristatymo skaidrės bus prieinamos prieš pristatymą:

https://ignitisgrupe.lt/lt/ataskaitos-ir-pristatymai

Tarpinį pranešimą galėsite atsisiųsti adresu:

https://ignitisgrupe.lt/lt/ataskaitos-ir-pristatymai