Elektros skirstymo tinklo investicijų planai – kaip ant delno

Data
2016 m. gruodžio 15 d.
Kategorija
Pasidalinti
Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė planuojamų atnaujinti elektros skirstymo tinklo objektų žemėlapį. Interaktyviame žemėlapyje (www.eso.lt/investicijuzemelapis) pateikiama informacija apie 2017 metais planuojamus įgyvendinti investicijų projektus. Šiuo metu žemėlapyje yra iš viso 1990  investicijų projektų, kuriuos įgyvendinus padidės elektros tiekimo patikimumas ir įtampos kokybė.
 
„Žemėlapį nusprendėme sukurti tam, kad klientai ir rangovai galėtų lengvai rasti informaciją apie mūsų planus investuoti į žemos ir vidutinės įtampos elektros skirstymo tinklą. Verslui bus paprasčiau planuoti savo projektus, kuriems reikia didesnės elektros galios ir didesnio elektros tiekimo patikimumo“, – sakė ESO Tinklų vystymo tarnybos direktorius Rytis Borkys.
 
Kitąmet planuojamus įgyvendinti elektros skirstymo tinklo investicijų projektus ESO artimiausiu metu pateiks derinti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).
 
Pirmiausia ESO investicijos skiriamos siekiant užtikrinti saugų tinklų darbą ir patikimą elektros skirstymą. Didžioji jų dalis skiriama nusidėvėjusių tinklo įrenginių atnaujinimui, keičiant juos modernia įranga, aprūpinta naujausiomis technologijomis. ESO toliau investuos į elektros skirstymo tinklo atsparumo klimato reiškiniams didinimą, į saugų ir patikimą tinklą bei įtampos kokybės užtikrinimo priemones ir išmaniai valdomą tinklą.
 
Atnaujindama elektros skirstymo tinklą, ESO keičia oro linijas požeminėmis arba izoliuotomis linijomis, susidėvėjusius transformatorius bei skirstomuosius įrenginius keičia modernia įranga, investuotoja į išmaniojo tinklo priemones, ryšių ir valdymo sistemų modernizavimą, kito turto atnaujinimą.
 
Į elektros skirstymo tinklą ESO 2016 metais suplanavo investuoti 93,1 mln. eurų. 2015 metais faktinės investicijos į elektros skirstymo tinklą siekė 71,7 mln. eurų.
 
ESO valdo 121,698 tūkst. kilometrų elektros linijų: 78,7 proc. jų sudaro elektros oro linijos, o 21,3 proc. – elektros kabeliai.