ESO ir savivaldybių bendradarbiavimas įgauna pagreitį

Data
2022 m. gruodžio 16 d.
Pasidalinti

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skiria didelį dėmesį sprendžiant aktualius energetikos projektų klausimus su vietos savivaldos atstovais. Toks bendradarbiavimas svarbus derinant bendrovės investicijas į elektros ir dujų skirstomuosius tinklus regione bei priimant visiems vartotojams aktualius sprendimus. Ši praktika taikoma jau ne vienerius metus. Iš viso Lietuvoje yra 10 regionų plėtros tarybų – ESO atstovai šiemet susitiko su visomis iš jų.

Regiono plėtros tarybos planuoja ir koordinuoja regioninės politikos įgyvendinimą savo apskrityje, skatina socialinę ir ekonominę plėtrą bei apskrities savivaldybių bendradarbiavimą.

„Kiekvienais metais pristatome savo investicinius planus, kiek investavome kiekvienoje savivaldybėje. Metų pabaigoje visuomet renkame poreikį iš savivaldybių ir deriname savo planus kartu su savivalda, kad visiems energijos vartotojams svarbius darbus galėtumėme atlikti kartu ir išvengti papildomų sąnaudų ateityje“, – teigia ESO Sprendimų klientams departamento vadovas A. Buivydas.

Šiemet gyventojams ir vietos savivaldos atstovams itin aktualios energijos kainos, noras stiprinti savo generaciją, todėl Lietuvos savivaldybėse aktyviai investuojama į atsinaujinančios energijos šaltinius. Čia tenka svarbi rolė energijos skirstymo operatoriui.

Pasak ESO atstovo, susitikimų metu dažnai sulaukiama klausimų apie atsinaujinančios energetikos situaciją regione ir visoje Lietuvoje, todėl bendrovė pristato naujausius pokyčius ir kaip kiekviena savivaldybė gali sutaupyti įsirengdama saulės elektrines. Taip pat svarbus klausimas – elektromobilumas. ESO padeda savivaldybėms pasirinkti ekonomiškai palankiausias lokacijas įsirengti krovimo stoteles.

Tarp dažniausiai aptariamų klausimų atsiduria ir kitos ESO strateginės kryptys ir perspektyvos. Tai – išmaniosios apskaitos diegimo programa bei elektros energijos rinkos liberalizavimas.

Aptariami ir ESO planai ekstremalių situacijų valdymui – čia itin svarbus vaidmuo tenka ir vietos savivaldos atstovams, seniūnaičiams, kurie gali prisidėti šalinant ekstremalių oro sąlygų padarinius.

„Galime pasidžiaugti, kad šiemet susitikome su visų šalies regionų atstovais. Mūsų tikslas – atvirai ir proaktyviai komunikuoti su savivalda apie ESO ir bendrai energetikoje vykstančius, pokyčius, projektus ir procesus“, – sako A. Buivydas.

Anot jo, pristatant svarbiausius bendrovės vykdomus ir visiems gyventojams aktualius energetikos projektus galima turėti abipusiai naudingas ir atviras diskusijas. „Vertinant trijų metų tokio formato bendradarbiavimą, matome, kad metai iš metų santykis su savivaldybės atstovais tik geresnis, klausimai sprendžiami operatyviai. Todėl, šis bendradarbiavimas ateityje tik intensyvės, kitais metais planuojama tęsti tokio tipo susitikimus“, – teigia A. Buivydas.