„Eurelectric“ su „Lietuvos energija“ pristato Europos energetikos virsmą užfiksavusią dokumentiką
Europos elektros pramonės milžines vienijanti asociacija „Eurelectric“ kartu su „Lietuvos energija“ bei kitomis sektoriaus bendrovėmis ir „BBC Storyworks“ pristato dokumentinį projektą „Leading the Charge“ apie energetikos lūžį Senajame žemyne.
Dokumentinėse serijose atskleidžiama, kaip Europos energetikos pramonė transformuojasi ir didžiuliu greičiu juda link švarios ir tvarios energijos gamybos ateityje. Europos vizija yra, kad žemynas 2050 metais energija apsirūpins vien iš atsinaujinančių šaltinių ir visiškai atsisakys šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų.
Projekte per energetikos sektoriaus lyderių požiūrį analizuojama, ko reikia, kad Europoje energetikos sektoriaus pokyčiai būtų sėkmingi. Dokumentikoje didžiausias dėmesys skiriamas naujiems verslo modeliams, technologijoms, infrastruktūrai, būdams kaupti energiją bei vis labiau augančiam vartotojų įsitraukimui. Dvylikoje valstybių, tarp jų ir Lietuvoje, filmuotame projekte skirtingos energetikos įmonės pristato savo vizijas ir istorijas apie inovacijas, bendradarbiavimą ir lyderystę, užtikrinant šį virsmą.
„Vakarų Europos energetikos bendrovės ir „Lietuvos energija“ turi tokius pačius strateginius tikslus – didesnė energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių, mažesnės anglies dvideginio emisijos. Dėl to sektorius išgyvena radikalius pokyčius, taigi, turime dalintis geriausia praktika ir patirtimi, kaip su šiais iššūkiais susidorojame. Lietuva pirmauja elektromobilių dalijimosi ir įkrovimo stotelių infrastruktūros srityse, todėl kartu su partneriais projekte pristatome šią patirtį“, – sako „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.
Dokumentiniame reportaže „An energy-smart country“ apie Lietuvos energetikos sektorių Vilnius ir Lietuva parodyti kaip lyderiai, plėtojant elektrinio transporto dalijimosi platformas ir infrastruktūrą. Siužete kalbama, kad elektros energetika šiuo metu yra esminiame transformacijos etape. Norint būti energetiškai išmaniu, gamybą reikia orientuoti į atsinaujinančios energijos išteklius. Dėl to mes aktyviai dirbame kartu su partneriais, siūlydami transporto elektrifikavimo sprendimus – kuriame išmanų tinklą ir paslaugas, kurie skatintų elektros transporto plėtrą.
Be to, Lietuvoje kuriamas visiškai naujas požiūris į elektros transporto vartotojus. Siekis yra paskatinti juos ne tik vartoti, bet ir gaminti elektros energiją ir tapti taip vadinamais procumers arba gaminančiais vartotojais. Netolima „Lietuvos energijos“ ateities vizija - elektrinės transporto priemonės turėtų tapti „baterijomis ant ratų“ ir ne tik naudoti energiją iš tinklo, bet ir ją generuoti, saugoti ir grąžinti atgal į tinklą.
Siužete kalba ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, kurie pabrėžia Lietuvai keliamus tikslus energetikos ir transporto srityse, taip pat džiaugiasi elektromobilių dalijimosi sėkme.
2030 metais laukiama, kad net 30 proc. energijos vartotojų bus ir jos gamintojai. Tai didžiulis pokytis elektros energetikoje.
Užsukę į „Eurelectric“ puslapį „Leading the Charge“ galite susipažinti ir su kitų šalių bei jose veikiančių energetikos kompanijų iššūkiais. Čia kalbinami tokių stambių korporacijų kaip EON, „Recharge“, „Siemens Gamesa“, „Jaguar“, „Orsted“ vadovai.