„Ignitis renewables“ baigė pirmojo bendrovės hibridinio saulės ir vėjo elektrinių parko statybas

Data
2024 m. liepos 12 d.
Pasidalinti

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ Tauragės rajone baigė saulės elektrinės statybas prie jau veikiančio vėjo parko, taip sukuriant pirmąjį bendrovės hibridinį saulės ir vėjo elektrinių parką ir atveriant didesnes galimybes efektyviau išnaudoti valdomą infrastruktūrą ir žemę.

„Tauragės rajone jau daugiau nei dešimtmetį sėkmingai veikia mūsų vėjo elektrinių parkas, o dabar šalio jo pastatėme ir saulės elektrinę. Taip šiandien turime hibridinį parką, kai į vieną prijungimo prie elektros perdavimo tinklo vietą jungiami keli skirtingus atsinaujinančius energijos išteklius naudojantys elektros gamybos įrenginiai“, – sako „Ignitis renewables“ atsinaujinančios energetikos Lietuvoje vadovas Giedrius Meškelė.

Pasak jo, hibridiniai vėjo ir saulės elektrinių parkai leidžia efektyviau išnaudoti jau turimą elektros tinklų bei kitą parkų vidaus infrastruktūrą, kas daro juos ekonomiškai efektyvesniais statybų ir priežiūros kaštų prasme.

Iš viso 32 hektarų teritorijoje pastatytos saulės elektrinės galia sudaro 22 megavatus (MW). Šios galios pakaks aprūpinti elektros energija apie 13 tūkst. namų ūkių, o kartu su šalia esamais vėjo parkais, kurių galia 25 MW – net 40 tūkst. namų ūkių Lietuvoje. Bendros investicijos į saulės elektrinių parką sieks apie 14 mln. eurų.

Netrukus prasidės aplinkosauginių priemonių įgyvendinimo darbai

Viso projekto metu skiriamas išskirtinis dėmesys aplinkosaugai. Kartu su šiomis statybomis bendrovė įvykdė išskirtinį tyrimą išsiaiškinti kokią įtaką saulės elektrinių parko įrengimas daro gamtai ir bioįvairovei. Specialistai vertina augalijos ir gyvūnijos pokyčius, o pabaigus statybas ketinama vykdyti aplinkosaugines iniciatyvas.

Pasak „Ignitis renewables“ aplinkosaugos ir leidimų vadovės Linos Žibienės, taip bendrovė įgyvendina ne tik privalomas iniciatyvas ir poveikio mažinimo priemones, bet ir atlieka papildomus veiksmus taip formuoti gerąją praktiką.

„Į projekto įgyvendinimą įtraukiame ir papildomus ekspertus, kurie mums padeda įgyvendinti tam tikras priemones. Pavyzdžiui, viena iš privalomų priemonių – varteliai gyvūnams: didesnis gyvūnas patekęs į teritoriją turėtų galimybę iš jos ir ištrūkti. Tvora, kuria yra aptverta teritorija, yra pakelta aukščiau nuo žemės, kad į teritoriją patekę maži gyvūnai galėtų iš jos pirmyn atgal migruoti“, – komentuoja aplinkosaugos ekspertė.

Anot L. Žibienės, bendrovės specialistai stebės kaip po statybų atauga žolė, griežtai ribos invazinių rūšių plitimą. „Turime konkrečiai atrinktų žolių sėklų, kurias sėsime tam tikru metu, tam tikroje teritorijoje. Dalį teritorijos paliksime jau natūraliam ataugimui, kad iš aplinkinių teritorijų čia augantys augalai užneštų sėklas ir taip būtų išsaugoma natūrali aplinka“, – komentuoja atstovė.

„Ignitis renewables“ siekia, kad visi įgyvendinami projektai būtų draugiški aplinkai ir tvarūs. Įgyvendinant visus atsinaujinančios energetikos projektus siekiama ne tik prisidėti prie energetinės nepriklausomybės, klimato kaitos mažinimo, bet ir lokaliai prisidėti prie aplinkos būklės gerinimo.