Išrinktas nepriklausomas Kauno kogeneracinės jėgainės valdybos narys – juo tapo Andrius Vilkauskas

Data
2020 m. birželio 4 d.
Kategorija
Pasidalinti

Nepriklausomu Kauno kogeneracinės jėgainės (KKJ) valdybos nariu antrajai ketverių metų kadencijai išrinktas Andrius Vilkauskas. Šias pareigas A.Vilkauskas oficialiai pradėjo eiti birželio 1 d., kartu jis bus ir bendrovės valdybos pirmininkas.

Nuo 2014 m. jis užima Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekano pareigas, taip pat yra šio universiteto Mechatronikos instituto vyresnysis darbuotojas. Pirmajai nepriklausomo KKJ valdybos nario kadencijai A.Vilkauskas buvo išrinktas 2016 m.

„Tikimės, kad išrinkto nepriklausomo valdybos nario kompetencija ir bendrovei aktuali ekspertinė patirtis prisidės prie tolimesnio sklandaus Kauno kogeneracinės jėgainės projekto indėlio tiekiant šilumą bei kitas energetikos paslaugas Kauno gyventojams ir taikant aukščiausius gamtosauginius standartus“, – sako tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ valdybos narys ir infrastruktūros ir plėtros direktorius Dominykas Tučkus

KKJ valdyba iš viso yra sudaroma iš 3 narių: bendrovės akcininko UAB „Ignitis grupė“ deleguoto atstovo, akcininko UAB „Fortum Heat Lietuva“ deleguoto atstovo ir 1 nepriklausomo nario.

Šiuo metu, be išrinkto A.Vilkausko, bendrovės valdybai priklauso „Ignitis grupė“ Šilumos ir elektros sprendimų departamento vadovas Nerijus Rasburskis ir „Fortum Heat Lietuva“ generalinis direktorius Vitalijus Žuta.

Kauno kogeneracinė jėgainė gamina šilumą ir elektros energiją. Visoje Europos Sąjungoje taikomus itin griežtus aplinkosauginius standartus atitinkanti jėgainė užtikrina konkurencingas šilumos kainas ir mažina elektros energijos importą, tačiau svarbiausia – padeda išvengti net 200 tūkstančių tonų atliekų, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra „Ignitis grupės“ ir „Fortum Heat Lietuva“ įmonė – Kauno kogeneracinė jėgainė. Bendra projekto vertė siekia iki 160 milijonų eurų.

Projektas pradėtas įgyvendinti 2016 metais, o komercinę veiklą jėgainė pradės po keleto savaičių.