„Lietuvos energijos“ grupės įmonės mokėsi atremti kibernetines grėsmes

Data
2017 m. spalio 4 d.
Kategorija
Pasidalinti
Jau antrus metus iš eilės „Lietuvos energijos“ grupės įmonės, dalyvavo Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos organizuotose Lietuvos nacionalinės kibernetinio saugumo pratybose „Kibernetinis skydas 2017“.
 
Pratybose, kuriose mokomasi suvaldyti ir atremti kibernetines atakas bei skatinti bendradarbiavimą tarp viešojo ir privataus sektoriaus,  dalyvavo atstovai iš  „Energijos skirstymo operatoriaus“, „Lietuvos energijos“, „Lietuvos energijos gamybos“, „Technologijų ir inovacijų centro“ ir „Duomenų ir logistikos centro“.
 
Pasak „Lietuvos energijos“ Informacijos saugos vadovo Liudo Ališausko, pagrindinė tokių pratybų vertė grupės įmonėms – praktinių įgūdžių taikymas bei galimybė mokytis vieniems iš kitų.
 
„Organizacijoms, valdančioms ypatingos reikšmės infrastruktūrą, kibernetinė sauga yra ta sritis, kuriai turi būti skiriamas išskirtinis ir nuolatinis dėmesys. Kasdieniame darbe prioritetas skiriamas paslaugos teikimui, todėl pastebėję grėsmės požymius iš karto imamės veiksmų, kad ją eliminuotume, todėl iki krizinės situacijos neprieiname. Pratybose situacijos parinktos taip, kad realiai patirtum ne tik grėsmę,  bet ir krizę, jos  pasekmes, taikytum sprendimus ir ieškotum išeities,“ – sako Liudas Ališauskas.
 
Tokios pratybos taip pat naudingos siekiant suprasti ir pažinti atakų  priežastis, analizuoti jų kilmę bei požymius.  Praktikuojantis dalyviams suteikiami minimalūs resursai, ribota infrastruktūra ir tik žinios bei bendradarbiavimas gali padėti pasiekti rezultatą.
 
Pasak  L. Ališausko šios pratybos  taip pat veikia, kaip vidiniai mokymai, kai kolegos mokosi vieni iš kitų, dalinasi žiniomis.
 
Šių pratybų metu dalyviai buvo suskirstyti į komandas, specialiai pratyboms sukurtoje virtualioje informacinėje infrastruktūroje mokėsi įveikti kibernetinius incidentus bei koordinuoti veiksmus tarp skirtingų institucijų.
 
Pratybose praktikavosi per 200 atstovų iš daugiau nei 50 Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus įmonių bei institucijų, valdančių valstybės informacinius išteklius ir ypatingos svarbos informacinę infrastruktūrą.