Lietuvos moksleiviams – pamokos, kurios net gelbsti gyvybes

Data
2024 m. rugpjūčio 9 d.
Pasidalinti

Virš 50 „Ignitis grupės“ darbuotojų per praėjusius mokslo metus aplankė apie 8000 mokinių ir pravedė virš 300 pamokų. Dar beveik 1800 mokinių, mokytojų, studentų dalyvavo organizuojamose ekskursijose elektrinėse ir jėgainėse. 

Bene labiausiai nustebino istorija, nutikusi Ramunei, kuri dirba „Energijos skirstymo operatoriuje“ (ESO). Ramunė moksleiviams pasakoja apie saugų elgesį su elektra ir dujomis, taip pat, kaip jos atkeliauja iki mūsų namų. Kaip energiją reikia taupyti. Vienoje iš jos pamokų dalyvavusio mokinio namuose kilo gaisras ir vaikas nepasimetė. Prisiminė pamokų metu girdėtą informaciją, kad reikia išjungti elektrą, iškviesti gelbėtojus. Taip mokinys apsaugojo savo bei kitų daugiabučio gyventojų sveikatą ir turtą.

Keliaujantys po mokyklas „Ignitis grupės“ darbuotojai įsitikina, kad moksleiviai yra smalsūs, aktyvūs, bet turi pasenusių žinių apie energetiką ir dar įsivaizduoja, kad energetika yra tik laidai ir vamzdžiai. Todėl kiekviena pamoka tampa lyg unikali istorija. Neringa lankėsi Panevėžio mokykloje, kurioje kadaise dirbo jos seneliai. Eglė integruotos anglų kalbos pamokos metu pasakojo apie savąjį karjeros kelią tikindama, kad moterys gali būti šauniausios energetikės (gal ir sunku patikėti, bet mokyklose vis dar sulaukiame klausimų, ar mergaitės gali studijuoti inžineriją). Rimgaudas, pristatydamas ESO atliekamus darbus ir elektros gamybą iš atsinaujinančių išteklių, taip pat leido mokiniams su elektromobilio privalumais susipažinti iš arti. Rolandas rodė, kaip buvo ardomi Elektrėnų komplekso kaminai. Justas pristatinėjo dujų defektavimo specialisto naudojamą įrangą.

Visa tai daroma, kad moksleiviai aktyviau rinktųsi elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas. Norėdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų ir Lietuvoje sukurti ateities energetikų profesinį centrą, bendrovė skiria ir beveik milijoną eurų paramos Lietuvos jaunimui. Finansinė parama  yra skiriama studentams, pasirinkusiems bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose (3000 eurų per metus 1 studentui). Abiturientams taip pat suteikiama galimybė dalyvauti nemokamose nuotolinėse fizikos bei matematikos pamokose.

Be ko negali būti įgyvendinami projektai? Tokį klausimą „Ignitis grupės“ darbuotojai, kurie vyksta į mokyklas, užduoda per savo vedamas pamokas visoje Lietuvoje. Dažniausiai mokiniai atsako – pinigų. Bet kai jiems pasako, kad pirmoje vietoje – žmonės, mokiniai susimąsto.

Lietuva turi visas galimybes šalyje pagaminti tiek elektros, kad ją netgi galėtų parduoti Vakarų valstybėms. Reikia, kad turėtume specialistų, kurie padėtų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, svarbius visai mūsų šaliai.

Bendrovės darbuotojai jau yra pasiruošę ir naujais mokslo metais keliauti į mokyklas. Jie tai daro savanoriškai skirdami savo laisvalaikį. Galime drąsiai sakyti, kad matant prasmę ir susidomėjusias vaikų akis – motyvacija dirbti energetikos sektoriuje tik didėja.