Modernizavus Vilniaus mokyklų apšvietimą, būtų sutaupyta per 2 mln. EUR kasmet

Data
2017 m. kovo 31 d.
Kategorija
Pasidalinti
Vilniaus mokyklose seno tipo šviestuvus pakeitus moderniais LED šviestuvais, būtų galima sutaupyti daugiau nei 2 mln. eurų per metus ir tam nereikėtų jokių pradinių investicijų. Tai parodė bendrovės „Energijos sprendimų centras“ Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazijoje atliktas eksperimentas, kurio metu buvo modernizuotas vienos klasės apšvietimas, diegiant LED šviestuvus. Per pirmąjį mėnesį šioje klasėje buvo sunaudota 4 kartus mažiau elektros energijos nei tokioje pat klasėje su seno tipo apšvietimo sistema.
 
Elektros energijos taupymo potencialą mokyklose pristato energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti bendrovė „Energijos sprendimų centras“ (ESC). Pamatavus elektros energijos sunaudojimo duomenis dviejose klasėse, kuriose kasdieną vyksta vienodas skaičius pamokų, buvo gautas didžiulis skirtumas: klasė su seno tipo apšvietimu per mėnesį sunaudojo 121,31 kWh elektros energijos, tuo tarpu atnaujintoje klasėje buvo sunaudota tik 27,29 kWh elektros energijos.
 
 „Įrengę klasę ir atlikę stebėjimus, apskaičiavome, kiek per metus galėtume sutaupyti, jei visų Vilniaus mokyklų apšvietimas būtų modernizuotas. Gauti rezultatai parodė, kad nauji LED šviestuvai A. Mickevičiaus gimnazijai per metus sutaupytų 15,7 tūkst., o visoms Vilniaus mokykloms beveik 2 mln. eurų už elektros energiją“, - teigia Energijos sprendimų centro generalinis direktorius Donatas Černiauskas.
 
„Klasių apšvietimo modernizavimas mokykloms ne tik padės sutaupyti, bet dar svarbiau – užtikrins kokybišką mokymosi aplinką. Teisingai parinktas apšvietimas padidina dėmesio koncentravimą ir net gali daryti teigiamą įtaką mokinių pažangumui.  Mokyklos, atnaujinusios klasių apšvietimo sistemas, įgytų galimybę iš energijos sutaupymų gautas lėšas panaudoti infrastruktūros atnaujinimui, naujų priemonių įsigijimui ar kitiems mokyklos poreikiams patenkinti.“, - sako Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.
 
Tuo tarpu A. Mickevičiaus gimnazijos direktorius Česlavas Davidovičius džiaugiasi, kad atnaujinus apšvietimą klasė tapo jaukesnė, o pagerinta apšvietimo kokybė suteikia komfortabilias sąlygas tiek mokiniams, tiek mokytojams. „Mokiniai ir mokytojai pastebėjo, kad atnaujintoje klasėje dirbti lengviau, ne taip greitai pavargsta akys“, - teigia mokyklos direktorius.
 
ESCO (anlg. Energy Service Company), tai verslo modelis, kai privati kompanija investuoja ir įdiegia moderniausias energetinio efektyvumo priemones be kliento pradinių investicijų, o klientas atsiskaito iš sutaupytų lėšų per sutarties galiojimo laikotarpį. Šis modelis gali būti pritaikomas viešų įstaigų, komercinės ir pramoninės paskirties objektų apšvietimo modernizavimo ir energetinio efektyvumo didinimo projektams finansuoti.