Naująja „Ignitis gamybos“ vadove paskirta A. Sungailienė

Data
2024 m. kovo 19 d.
Pasidalinti

Integruotos atsinaujinančios energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ dukterinė įmonė „Ignitis gamyba“ turi naują vadovę. Asta Sungailienė, šiuo metu užimanti UAB „EPSO-G“ valdybos narės pareigas, taps naująja „Ignitis gamybos“ vadove. Jos penkerių metų kadencija prasidės nuo šių metų kovo 27 d.

A. Sungailienė pakeis penkių metų kadenciją baigusį buvusį įmonės vadovą Rimgaudą Kalvaitį.

„Pirmiausia noriu padėkoti buvusiam vadovui R. Kalvaičiui už nuoseklų darbą ir svarbų vaidmenį bendrovės plėtroje. Jam vadovaujant, sėkmingai užbaigti reikšmingi darbai tokie kaip Elektrėnų 8 energetinio bloko kapitalinis remontas. Taip pat pradėti strateginę reikšmę turintys projektai, tokie kaip 5 Kruonio hidroagregato statybos. Džiaugiuosi, kad vienas savo srities profesionalas keičia kitą. Rimgaudą pakeisianti Asta Sungailienė – ilgametę vadovavimo patirtį turinti vadovė, kurios žinios užtikrins sėkmingą įmonės veiklos tęstinumą ir prisidės prie „Ignitis grupės“ pagrindinio tikslo sukurti 100 % žalią ir saugią energetikos ekosistemą dabarties ir ateities kartoms“, – sako „Ignitis gamyba“ valdybos pirmininkas ir Grupės valdybos narys Vidmantas Salietis.

A. Sungailienė turi daugiau kaip 20 metų aukščiausio lygio vadovavimo patirties įvairiose verslo srityse, daugiausiai – finansų ir bankinių veiklų valdyme, taip pat rizikos kapitalo, logistikos, energetikos, gamybos įmonėse. Nuo 2018 iki 2023 metų A. Sungailienė ėjo  „Lietuvos pašto“ generalinės direktorės pareigas.  

„Ignitis grupės“ įgyvendinama regioninė energetikos transformacija yra didžiulė ir darysianti teigiamą įtaką visoms Baltijos šalims. Todėl džiaugiuosi prisijungusi prie „Ignitis gamybos“ komandos. Šis etapas mano karjeroje – ne tik didelė atsakomybė, bet ir puiki galimybė prisidėti prie bendrovės plėtros, kuriant tvarią energetikos ateitį“, – teigia naujoji „Ignitis gamyba“ vadovė Asta Sungailienė.

Naujoji vadovė užtikrins efektyvų įmonės darbų ir projektų tęstinumą bei šiuo metu įgyvendinamus „Ignitis gamybos“ strategijoje nustatytus ilgalaikius tikslus.  

A. Sungailienės paskutinė darbo diena „EPSO-G“ valdyboje bei Atlygio ir skyrimo komiteto pirmininkės pareigose yra kovo 26 d.

Iš viso atrankoje dalyvavo 32 kandidatai. Atranką vykdė išorės personalo atrankos įmonė „J.Friisberg and Partners”.

„Ignitis gamyba“ valdo ir vysto didžiausius elektros energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje bei padeda užtikrinti viso Baltijos ir Šiaurės šalių regiono energetikos sistemų saugumą ir patikimumą.