Operatyviam gedimų šalinimui ESO naudosis moderniu skaitmeniniu radijo ryšiu

Data
2016 m. gruodžio 16 d.
Kategorija
Pasidalinti
Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai naudosis moderniu skaitmeniniu radijo ryšiu, kuris pakeis dabar naudojamas analogines radijo stoteles. ESO pasirašė sutartį su intelektualių inžinerinių  sprendimų bendrove „Fima“, kuri visoje šalyje įdiegs DMR (angl. digital mobile radio) ryšio infrastruktūrą ir įmonę aprūpins tam skirta įranga.
 
„Šiuo metu dažniausiai naudojame mobiliuosius telefonus arba analoginio radijo ryšio įrangą. Vis dėlto, mūsų ir kitų šalių patirtis rodo, jog dėl stichinių nelaimių mobilusis ryšys nėra patikimas – jam sutrikus, dispečeriai negalėtų susisiekti su operatyvinėmis brigadomis, šalinančiomis gedimus. Šis sprendimas padės užtikrinti, kad dispečeriai su brigadomis galėtų susisiekti patikimu ryšio tinklu, o šios – kuo greičiau koordinuotai šalinti gedimus“, – sako ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius Dalius Svetulevičius.
 
Jis akcentuoja, kad elektros ir dujų skirstymo tinklas yra ypatingos svarbos infrastruktūros objektas, todėl labai svarbu turėti nuo kitų tiekėjų nepriklausomą ryšio tinklą, kuris būtų patikimas bei saugus.
 
„Fima“ ant esamų radijo ryšio bokštų atokesnėse šalies vietovėse sumontuos beveik šešias dešimtis skaitmeninio radijo ryšio retransliatorių, kad dispečeriai galėtų susisiekti su bet kurioje šalies vietose esančiomis brigadomis. Tai bus didžiausia DMR „Tier II“ tipo radijo ryšio sistema Lietuvoje, o pagal padengiamą teritoriją – ir viena didžiausių Europoje.
 
Nauju ryšiu naudosis tiek elektros, tiek dujų skirstymo tinklus aptarnaujančios operatyvinės brigados. Radijo stotelės montuojamos ir į automobilius, ir mobilios, o dalis jų – pritaikytos veikti ir sprogioje aplinkoje.
 
„ESO prižiūri strateginės svarbos infrastruktūrą, todėl privalo naudoti ryšio sistemas, kurios yra patikimos ir visiškai nepriklausomos nuo trečiųjų šalių. Vienos didžiausių pasaulyje tarnybinio ryšio sistemų gamintojos „Hytera“ DMR „Tier II“ skaitmeninio radijo ryšio sprendimas šiuo požiūriu yra optimalus pagal funkcionalumo ir kainos santykį“, – sako bendrovės „Fima“ E-automatikos departamento direktorius Valentas Titarenka.
 
Anot jo, skirstomųjų tinklų bendrovės Baltijos šalyse pradeda diegti efektyvius integruotus tinklo stebėjimo, priežiūros, valdymo realiu laiku sprendimus, kurie užtikrins geresnės kokybės paslaugas klientams ir padės sumažinti tinklų eksploatavimo sąnaudas.
 
ESO DMR ryšio tinklas Lietuvoje planuojamas įdiegti iki 2017 metų pabaigos.