Startuoja unikalus „Lietuvos energijos“ Inovacijų centras

Data
2018 m. spalio 18 d.
Kategorija
Pasidalinti
Didžiausia Baltijos šalyse energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ įsteigė unikalų Inovacijų centrą, kurio sukurta bendradarbiavimo platforma leinnovationhub.com Lietuvos ir užsienio startuoliams, įmonėms ir privatiems asmenims taps pirmuoju žingsniu siekiant įgyvendinti turimas idėjas energetikoje.
 
„Lietuvos energijos“ Inovacijų centras orientuojasi į keturias pagrindines bendradarbiavimo sritis: atviros infrastruktūros,  atviro finansavimo, atviros partnerystės ir atviros kultūros. Į jas per kiek daugiau nei metus tikimasi pritraukti 500 inovacijų idėjų, daugiausiai – iš būsimų užsienio partnerių.
 
„Vadovaudamiesi pasaulyje gerai žinomais atvirų inovacijų principais, siekiame aplink „Lietuvos energiją“ suburti vieną lanksčiausių ir dinamiškiausių energetikos inovacijų ekosistemų Europoje. Atverdami savo infrastruktūrą, prisidėdami investicijomis, taip pat formuodami inovacijomis grįstą bendradarbiavimą ir kultūrą tikimės ne tik prisidėti prie naujosios LE2030 strategijos tikslų įgyvendinimo, bet ir prie Lietuvos nacionalinės energetikos strategijos tikslų“, – sako „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Darius Maikštėnas.
 
Atviros infrastruktūros srityje „Lietuvos energija“ grupės mastu išplečia skirstymo veikloje kartu su „Energijos skirstymo operatoriumi“ itin pasiteisinusią „Sandbox“ idėją, kuri leidžia įmonėms gauti prieigą prie „Lietuvos energijos“ infrastruktūros ir tam tikrų duomenų savo technologijoms vystyti. ESO „Sandbox“ projekte iki šiol dalyvauti panoro 17 bendrovių ir startuolių, tarp jų ir tokios žinomos kompanijos kaip „Siemens“, „Voltaware“.
 
Atviro finansavimo dalyje startuoliams geriausias finansavimo galimybes padės rasti Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas ir akseleratoriaus programa „AcceleratorOne“ į kuriuos investavo „Lietuvos energija“, o valdo „Contrarian Ventures“. Pernai įsteigtas fondas kartu su tokiais partneriais kaip BP investavo į penkis Jungtinės Karalystės, Estijos ir Lietuvos startuolius.
 
Atviros partnerystės modelis pritaikytas universitetams, tyrimų centrams ir kitoms mokslo įstaigoms bei kitų šalių energetikos bendrovėms padės rasti bendrų projektų R&D (angl. Research and development) srityse, o atviros kultūros kryptis pritaikyta visiems, norintiems dalyvauti „Lietuvos Energijos“ organizuojamuose energetikos hakatonuose. 
 
„Inovacijų centras ne tik padeda įgyvendinti inovatyvius sprendimus potencialiems partneriams. „Lietuvos energija“ tokiu būdu įgauna konkurencinį pranašumą, nes matys, kokias technologijas galima pritaikyti Lietuvoje, kokią naudą tai atneštų grupei, o kokios technologijos nepasiteisintų“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.
 
„Lietuvos energijos“ strategijoje LE 2030 inovacijos ir naujoji energetika yra vienas pagrindinių prioritetų. Plėsdama inovatyvias energetikos technologijas grupė siekia ne tik tapti konkurencingesne tarptautiniu mastu, bet ir pritraukti užsienio partnerių, su kuriais kartu įgyvendintų įvairius energetikos projektus.