Vilniaus kogeneracinės jėgainės nepriklausomu valdybos nariu tapo P. K. Dainora

Data
2019 m. birželio 7 d.
Kategorija
Pasidalinti
 
„Lietuvos energija“, kaip vienintelis Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) akcininkas, patvirtino naują bendrovės nepriklausomą valdybos narį. Juo tapo daugiau nei 25 metų patirtį energetikos sektoriuje turintis Paul K. Dainora.
 
P. K. Dainora darbą pradėjo birželio 3 dieną, užimdamas laisvą nepriklausomo valdybos nario poziciją.
 
„Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektas yra vienas sudėtingiausių ir svarbiausių Lietuvoje, todėl džiugu, kad prie valdybos prisideda didžiulę tarptautinę patirtį sukaupęs Paul K. Dainora. Tikiu, kad tai padės dar geriau užtikrinti sėkmingą projekto įgyvendinimą“, - teigia „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Darius Maikštėnas.
 
P. K. Dainora yra baigęs mechaninės inžinerijos studijas JAV Vilanovos (Villanova) universitete ir yra įgijęs ekonomikos bei finansų magistrą JAV Vest Česterio (West Chester) universitete. Jis profesinę karjerą pradėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose 1986 metais „Bechtel Power Corporation“, kur dirbo inžinieriumi. Vėliau karjerą tęsė „Target Technology Ltd.“, būdamas vyriausiuoju projektų inžinieriumi, „Accupipe Corporation“ – prezidentu, „Messer Advanced Gas Systems“ – projektų inžinieriumi, „Matheson Tri-Gas“ – projektų vadovu ir „Dresser-Rand Company“ – projektų vadovu.
 
2002 metais jis pradėjo dirbti Kanadoje „Dresser-Rand Canada, Inc.“ projektų vystymo vadovu. 2008 metais Paul K. Dainora persikėlė į Europą ir profesinę karjerą tęsė „EagleBurgmann Germany GmbH & Co. KG“ ir „Linde AG - Engineering Division“ Vokietijoje. Nuo 2016 metų iki šiol P. K. Dainora dirba „Air Liquide Global E&C Solutions Germany GmbH“ Vokietijoje inžinerijos ir statybos padalinio Europai pardavimų ir verslo vystymo direktoriumi.
 
P. K. Dainora laisvai kalba anglų ir lietuvių, vokiečių bei prancūzų kalbomis. Naujasis valdybos narys atrinktas iš 40 kandidatų.
 
Numatoma, kad naujoji VKJ naudodama biokurą ir komunalines atliekas pagamins kone pusę sostinei centralizuotai tiekiamos šilumos.
 
VKJ energijos gamybai bus naudojamos po rūšiavimo likusios netinkamos nei perdirbti, nei pakartotinai naudoti, bet turinčios energinę vertę komunalinės atliekos. Čia planuojama apdoroti iki 160 tūkstančių tonų atliekų per metus. Toks kiekis atliekų nebepatektų į sąvartynus. Joje taip pat bus naudojami ir atsinaujinantys energijos šaltiniai- per metus elektros energijos ir šilumos gamybai planuojama panaudoti apie 400-450 tūkstančių tonų biokuro. VKJ užtikrins Europos Komisijos keliamų Žiedinės ekonomikos tikslų įgyvendinimą – sąvartynuose šalinti tik iki 5 procentų atliekų. Jėgainės elektrinė galia sieks apie 90 MW, šilumos gamybos – apie 230 MW.
 
Naujosios kogeneracinės jėgainės statybos metu bus sukurta apie 750 darbo vietų, o pastačius jėgainę- apie 100 nuolatinių darbo vietų.