„Ignitis gamyba“ atliks Lietuvos energetikos sistemai strateginę reikšmę turinčio energetinio bloko kapitalinį remontą

2022 m. vasario 17 d.
„Ignitis gamyba“ atliks Lietuvos energetikos sistemai strateginę reikšmę turinčio energetinio bloko kapitalinį remontą

„Ignitis gamyba“ vasario 14 d. pasirašė sutartį su UAB „Elektrėnų energetikos remontu“, kuris už beveik 3,2 mln. eurų atliks Elektrėnų komplekse esančio 8 energetinio bloko (B-8) turbinos ir generatoriaus kapitalinio remonto darbus. Pagal pasirašytą sutartį rangovas iki 2022 m. pabaigos turės pristatyti visas reikalingas remontui dalis, o remonto darbus baigti 2023 m. II ketvirčio pabaigoje.

Atlikus kapitalinį 300 MW galios B-8 remontą, jo darbo resursas bus pratęstas iki 50 tūkst. val., bei užtikrinta galimybė ne trumpiau nei 90 parų nepertraukiamai gaminti elektros energiją.

„Įvertinus tai, kad visos Lietuvos energetikos sistemai strateginė bloko reikšmė yra didžiulė – B-8 elektros perdavimo sistemos operatoriui (PSO) teikia svarbias tretinio aktyviosios galios rezervo ir izoliuoto sistemos darbo paslaugas, turime nuolatos užtikrinti patikimą bloko techninę būklę ir parengtį darbui. Atnaujintos Elektros tinklų naudojimo taisyklės reglamentuoja, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. tokie įrenginiai turės turėti technines galimybes užtikrinti nepertraukiamą elektros energijos gamybą ne trumpiau kaip 90 parų. Tai užtikrinti galėsime tik kapitalinio remonto metu atlikę visą eilę B-8 atnaujinimų ir pakeitimų“, – sako „Ignitis gamybos“ vadovas Rimgaudas Kalvaitis.

B-8 pradėtas eksploatuoti 1972 m. ir nuo eksploatacijos pradžios iki 2020 m. pabaigos buvo išdirbęs daugiau nei 162 tūkst. valandų, jo darbo resursas artėja prie pabaigos.

Visus kapitalinio remonto darbus planuojama atlikti per 2023 m. sausio–birželio mėn., taip užsitikrinant B-8 prieinamumą esant ilgalaikei elektros energijos gamybai ir pasirengimui energetikos sistemos sinchronizacijai su kontinentinės Europos elektros tinklais.

Elektrėnuose įsikūręs rezervinę elektrinę, kombinuoto ciklo bloką, biokuro ir garo katilines apjungiantis Elektrėnų kompleksas yra „Ignitis gamybos“ padalinys. Šis padalinys gamina elektros ir šilumos energiją bei teikia elektros energetikos sistemines paslaugas – tretinį aktyviosios galios rezervą ir izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo paslaugą.