„Ignitis grupė“ ketvirtą kartą pripažinta gerosios valdysenos lydere

2022 m. rugsėjo 29 d.
ig

Valdymo koordinavimo centras „Ignitis grupei“ suteikė aukščiausią valdysenos įvertinimą didelių įmonių kategorijoje.

Gerosios valdysenos indekse Grupė išlaiko lyderystę ketvirtus metus iš eilės.

Aukščiausią įmanomą – A+ įvertinimą gavo „Ignitis grupės“ kolegialūs organai, skaidrumas bei strateginis planavimas ir įgyvendinimas.

Kasmet Valdymo koordinavimo centro (VKC) skelbiamame Gerosios valdysenos indekse „Ignitis grupė“ tapo geriausiai valdoma bendrove didelių įmonių kategorijoje. Tarptautinės energetikos bendrovės valdysena maksimaliai gerai šiame indekse yra įvertinama jau ketvirtą kartą.

2021-2022 m. valdysenos indekse „Ignitis grupė“ didelių valstybės valdomų įmonių kategorijoje sulaukė aukščiausio bendro įvertinimo A+. Gautas aukščiausias valdysenos įvertinimas Grupei skirtas atsižvelgus į tris vertinamus įmonių valdymo pjūvius – skaidrumą, kolegialius organus bei strateginį planavimą ir įgyvendinimą. Pagal visų jų vertinimą „Ignitis grupė“ sulaukė aukščiausio įmanomo įvertinimo A+, taip pat, kaip ir praėjusiais metais.

„Energetikai išgyvenant iššūkių laikotarpį, per pastaruosius metus patyrus neprognozuojamų sukrėtimų, „Ignitis grupės“ įgyvendinami gerieji valdysenos sprendimai padeda išlaikyti sveiką požiūrį ir strateginę kryptį. Minėti sprendimai yra neatsiejama Grupės veiklos dalis, kiekvieną dieną kartu su beveik 3800 kolegų tobuliname savo veiklą siekdami ambicingų ir ilgalaikių strateginių tikslų. Mums svarbu, kad šių pastangų rezultatai įvertinti ir Gerosios valdysenos indekse – kartu jis mums yra įpareigojimas ir toliau išlikti gerosios valdysenos lydere“, – sako „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas.

VKC ataskaitoje „Ignitis grupė“ puikiai įvertinta dėl kolegialių organų nepriklausomumo, kompetencijų, atliekamų funkcijų ir veikiančių komitetų. Aukščiausi įvertinimai, be kitų sričių, taip pat suteikti ir „Ignitis grupės“ korupcijos prevencijai, strateginiam planavimui, strategijos įgyvendinimui ir priežiūrai, valstybės valdomoms įmonėms keliamų tikslų įgyvendinimui.

Nuo 2012 m. sudaromas Gerosios valdysenos indeksas yra plačiausiai visų Lietuvos valstybės valdomų įmonių valdysenos kokybę įvertinantis įrankis. VKC skelbia juo siekiantis įvertinti ir pamatuoti, kaip valstybės valdomos įmonės įgyvendina pagrindines gerąsias valdysenos praktikas.