„Ignitis grupė“ ruošiasi antram investicijų į energetikos startuolius etapui

2022 m. birželio 20 d.
Ignitis-sandbox_web.jpg

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ ruošiasi antram investicijų į energetikos startuolius etapui. Iki šiol veikęs „Ignitis inovacijų fondas“ pademonstravo aukštus vertės prieaugio rodiklius bei suteikė naujų technologinių žinių Grupei, todėl nuspręsta tęsti šią veiklos kryptį.

„Ignitis grupė“ praėjusią savaitę paskelbė tarptautinį naujai steigiamo fondo valdytojo konkursą. Su laimėtoju bus sudaryta 10 metų fondo valdymo sutartis su galimybe ją pratęsti. Kaip ir anksčiau, fondas turės orientuotis į su energetikos technologijomis susijusias investicijas.

Siekiama, kad bent pusę naujai steigiamo fondo sudarytų kiti nepriklausomi investuotojai. Bendra fondo vertė turėtų siekti daugiau nei 50 mln. eurų, iš jų „Ignitis grupės“ dalis – 25 mln. eurų per visą fondo veiklos periodą. Svarbu pabrėžti, kad „Ignitis grupė“ į fondą planuoja investuoti palaipsniui, didžiąją dalį investuojant per pirmuosius 4-5 metus.

„Sėkmingai veikiantis „Ignitis inovacijų fondas“ jau yra suinvestavęs beveik visas planuotas lėšas ir naujų investicijų į startuolius nebevykdys. Šio fondo didinti negalime, tačiau matome strateginę naudą „Ignitis grupei“, todėl priėmėme sprendimą ir toliau investuoti į naujas technologijas per naujai kuriamą fondą“, - sako „Ignitis grupės“ inovacijų vadovas Paulius Kozlovas.

Naujasis fondas investuos į ankstyvosios ir augimo stadijų startuolius, veiklą vykdančius energetikos, elektrinio mobilumo ir klimato technologijų srityse. Bent pusė visų fondo investicijų bus skirta Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių startuoliams, o likusios – galės būti investuojamos į JAV, Jungtinės Karalystės, Izraelio, Kanados, Šveicarijos startuolius.

2017 m. įkurtas „Ignitis inovacijų fondas“, valdomas „Contrarian Ventures“, jau yra investavęs apie 9,7 mln. eurų  į 18 įmonių aštuoniose pasaulio šalyse. Pastarosios kuria naujas technologijas energetikoje ir elektrifikuotame mobilume, kurios galėtų būti taikomos „Ignitis grupės“ veikloje.  Į šiuos startuolius fondas investicijas nukreipė kartu su 90 ko-investicinių partnerių, tarp kurių yra tokios garsios tarptautines korporacijos kaip automobilių gamintoja „Hyundai“, energetikos milžinė „Shell“ ir Bilo Gateso  įkurtas Breakthrough Energy Ventures fondas. Fondas yra finansiškai sėkmingas – jo turto vertė pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje siekė 28,9 mln. eurų.