Naujuoju „Ignitis renewables“ vadovu taps atsinaujinančios energetikos profesionalas T. Aelens

2022 m. vasario 22 d.
Naujuoju „Ignitis renewables“ vadovu taps atsinaujinančios energetikos profesionalas T. Aelens

Tarptautinei žaliosios energetikos bendrovei „Ignitis renewables“ vadovaus įspūdingą patirtį atsinaujinančioje energetikoje sukaupęs ir lyderiaujančiose pasaulio įmonėse dirbęs Thierry Aelens.  

Naujasis vadovas penkerių metų kadencijai patvirtintas antradienį. Jis darbą pradės nuo kovo 7 d.  

„Ignitis grupė“ yra iškėlusi itin ambicingus tikslus plečiant mūsų Žaliosios gamybos segmentą. Iki 2030 m. planuojame išvystyti iš viso 4 GW instaliuotos galios iš atsinaujinančių šaltinių, įskaitant ir jūrinio vėjo projektus. Tokioms ambicijoms pasiekti reikia tarptautinio lygio profesionalų, todėl džiaugiuosi, kad prie komandos prisijungė Thierry. Neabejoju, kad naujojo vadovo kompetencija, patirtis ir gilios žinios padės įgyvendinti visos „Ignitis grupės“ transformaciją žaliosios energetikos link“, - sako „Ignitis grupės“ vadovas ir valdybos pirmininkas Darius Maikštėnas.  

„Man didžiulė garbė, kad „Ignitis grupės“ valdyba ir stebėtojų taryba parodė pasitikėjimą manimi. Didelės bendrovės, šalies ir viso regiono ambicijos pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir dekarbonizuotos visuomenės buvo lemiantys veiksniai man priimant šį iššūkį. Jau anksčiau savo karjeroje dalyvavau tokiuose įmonių ir energetikos politikos posūkiuose, ir su visos komandos, valdybos bei akcininkų palaikymu nekantrauju tai padaryti dar kartą. Ateinantys penkeri metai bus nepaprastai įdomūs ir prisidės prie „Ignitis grupės“ ateities formavimo“, - sako T. Aelens. 

Naujasis „Ignitis renewables“ vadovas yra sukaupęs unikalią patirtį jūrinio vėjo energetikos projektuose ir tiesiogiai prisidėjęs prie daugiau nei 5 000 MW galios atsinaujinančios energetikos projektų įgyvendinimo. Jis taip pat turi aukščiausio lygio vadovavimo, verslo vystymo, didelių projektų įgyvendinimo, inžinerijos bei jūrinės vėjo energetikos parkų statybos patirties.  

T. Aelens yra vadovavęs jūrinio vėjo projektų statyboms vienoje didžiausių energetikos bendrovių pasaulyje „RWE Innogy“ (šiandien – „RWE renewables“). Jis taip pat buvo vienos lyderiaujančių jūrinio vėjo pastočių gamintojos „STX France“ viceprezidentu, jo vadovavimo laikotarpiu buvo sudarytos sutartys dėl tiekimo tokiems energetikos lyderiams kaip „Orsted“, EDF, EON, „Rentel“. T. Aelens taip pat užėmė vadovaujančias pareigas atsinaujinančios energetikos bendrovėje „Elicio“, kaupė patirtį kitose tarptautinėse įmonėse visame pasaulyje.  

T. Aelens pareigose pakeičia laikinąjį „Ignitis renewables“ vadovą Lauryną Jocį, kuris tęs karjerą kaip „Ignitis renewables“ finansų vadovas.  

„Ignitis renewables“ vadovo atranka buvo paskelbta 2021 m. rugpjūčio 26 d. (nuoroda). 

Siekiant pritraukti aukštos tarptautinės kvalifikacijos kandidatų, turinčių didelių atsinaujinančios energetikos projektų bei jūrinio vėjo parkų vystymo patirties, pasitelkta tarptautinė atsinaujinančios energetikos talentų paieškos bendrovė „LSP Renewables“. 

Iš viso „Ignitis renewables“ vadovo atrankoje dalyvavo 79 kandidatai.