Šalia „Ignitis renewables“ saulės ir vėjo elektrinių įsikūrusios bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas dėl finansinės paramos

2022 m. liepos 01 d.
foto

„Ignitis grupei“ priklausanti tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ kviečia bendruomenes, kurios įsikūrusios šalia jos saulės ir vėjo jėgainių parkų, teikti paraiškas dėl finansinės paramos. Naudodamiesi ja, bendruomenės galės įgyvendinti socialinius, švietimo, meno, kultūros, mokslo ir sporto projektus, visuomeninės aplinkos gerinimo bei plėtros, aplinkos apsaugos projektus.

„Šiemet atlikta Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos apklausa parodė, kad beveik 9 iš 10 Lietuvos gyventojų pastebi vėjo elektrines kraštovaizdyje. Džiaugiamės, kad beveik 80 procentų apklaustųjų vėjo elektrines Lietuvos kraštovaizdyje vertina teigiamai. Gyventojai supranta žaliosios energetikos svarbą energetinei nepriklausomybei ir daromą teigiamą įtaką aplinkai. Vystydami žaliosios energetikos projektus, ir toliau glaudžiai bendradarbiausime su vietos bendruomenėmis prisidėdami prie jiems svarbių projektų, siekdami gilinti jų žinias apie saulės ir vėjo parkus“, - sako „Ignitis renewables“ generalinis direktorius Thierry Aelens. Jis atkreipia dėmesį, jog apklausoje vienodai teigiamai vėjo elektrines vertino ir didžiųjų, ir mažesnių miestų gyventojai, taip pat kaimo vietovių gyventojai.

„Lietuvos gyventojai vis labiau pastebi žaliosios energetikos plėtrą Lietuvoje. Mūsų tikslas užtikrinti, kad ši plėtra būtų tvari, abipusiai naudinga ir patraukli prie žaliosios energetikos parkų gyvenantiems žmonėms. Kaip vieną iš bendradarbiavimo priemonių pasirinkome finansinės paramos teikimą bendruomenėms.“, - teigia „Ignitis renewables“ bendruomenių koordinatorė Emilija Musteikytė.

Pretenduoti gauti paramą bendruomenės gali užpildydamos ir atsiųsdamos specialios formos paraišką: www.ignitisgrupe.lt/parama-bendruomenems. Tuo pačiu svetainės adresu galima rasti ir visas paramos teikimo bei panaudojimo taisykles.

Informacija ir konsultacijos dėl paraiškų pildymo bendruomenėms teikiamos elektroniniu paštu: [email protected]. „Ignitis renewables“ atstovai šią vasarą paramos galimybes pristato ir gyvuose susitikimuose su bendruomenėmis, šalia kurių vysto veiklą.

Paraiškų teikimas numatomas nuo š.m. liepos 1 d. iki rugsėjo 1 d. Gautų paraiškų vertinimą numatoma atlikti iki š.m. lapkričio pabaigos.

„Ignitis renewables“ Lietuvoje valdo keturis vėjo elektrinių parkus, dar du parkai veikia Lenkijoje ir Estijoje. Šiuo metu taip pat vystomi nauji vėjo elektrinių projektai Latvijoje, Lietuvoje bei Lenkijoje. Plėtodama naujus projektus, bendrovė įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ tikslą pasiekti 4 GW dydžio instaliuotus žaliosios gamybos pajėgumus iki 2030 metų.