Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje užbaigta ir išbandyta biokuro sandėliavimo aikštelė

2022 m. rugsėjo 07 d.
a

Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje (VKJ) užbaigta 45 tūkst. kvadratinių metrų ploto biokuro sandėliavimo aikštelės statyba. Aikštelė, kurią rangovas įrengė per 1 metus, leis pradėti kaupti biokurą ir ruošti biokuro atsargas jėgainės eksploatacijos pradžiai.

„Įrengę biokuro aikštelę atlikome ir joje įrengtų automobilių bei geležinkelio transporto valdymo sistemų, sandėliavimo aikštelės inžinerinių sistemų ir biomasės mėginių ėmimo technologinių procesų bandymus, kurie parodė, kad aikštelė visiškai paruošta priimti biokuro krovinius ir juos sandėliuoti. Tai reiškia, kad mes dar vienu žingsniu arčiau mūsų pagrindinio tikslo – Vilniui tiekti saugią, švarią ir konkurencingą energiją iš biokuro“, – sako VKJ vadovas Mantas Burokas.

Dar vykdant baigiamuosius darbus ir bandymus aikštelėje, susitarus su rangovu, į ją buvo pradėtas vežti biokuras. Jis aikštelėje kaupiamas jau daugiau kaip mėnesį, o sukaupti kiekiai bus naudojami biokuro katilų bandymams 2023 m.

Darbus vykdė UAB „VA Statyba“ ir UAB „Alkesta“.

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW.

Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Planuojama, kad atliekų jėgainė per metus sutvarkys ir energija pavers apie 160 tūkst.t komunalinių atliekų, o biokuro jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. t. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.