„Ignitis gamyba“ automatizuos savo elektrinių generacijos valdymą

Data
2024 m. kovo 12 d.
Pasidalinti

Didžiausius elektros energijos pajėgumus Lietuvoje valdanti „Ignitis gamyba“ šių metų kovo 7 d. pasirašė sutartį su Austrijos skaitmeninius ir automatizuotus sprendimus energetikos sektoriuje diegiančia kompanija ANDRITZ, kuri įdiegs automatinio generacijos valdymo (AGV) sistemą. Sutarties vertė daugiau kaip 2,5 mln. Eurų be PVM. 

AGV technologinis sprendimas apims visas „Ignitis gamyba“ valdomas elektrines – Elektrėnų kompleksą, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę bei Kauno hidroelektrinę. Projekto įgyvendinimas truks pusantrų metų ir bus užbaigtas 2025 metų rugpjūčio mėnesį.   AGV sistemos įdiegimas yra svarbus žingsnis modernizuojant savo gamybinius pajėgumus. Šios pažangios technologijos ir inovatyvūs sprendimai padės tęsti įsipareigojimą formuoti tvarią energetikos ateitį būdama viena svarbiausių regioninės energetinės ekosistemos dalimi.

„Džiaugiamės galėdami pranešti apie ketinimą įdiegti automatinio generavimo valdymo sistemą, kuri apjungs  visų bendrovės elektrinių galių valdymą bei sudarys galimybes ateityje papildomai integruoti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines, kaupimo įrenginius bei kitas naujas technologijas. Apjungiant elektrinių valdymą bus galima efektyviau ir patikimiau valdyti generacijos režimus bei rinkai teikti papildomas paslaugas, kurios taip būtinos sėkmingam AEI šaltinių integravimui į sistemą“, – sako „Ignitis gamybos“ vadovas Rimgaudas Kalvaitis.

Pasak jo, ši strateginė iniciatyva atitinka bendrovės strateginį tikslą  - naudoti pažangias technologijas tam, kad būtų užtikrintas veiklos tęstinumas ir patikimumas, o tvarūs ir inovatyvūs sprendimai įgalintų įmonę išlaikyti pirmaujančias pozicijas prekiaujant elektros energija ir balansavimo paslaugomis, įtvirtinant regioninės lyderės pozicijas.

AGV sistema  - tai automatizuotas ir pažangiais valdymo algoritmais pagrįstas technologinis sprendimas elektrinėms, leidžiantis optimizuoti elektros energijos gamybą, automatizuotu būdu valdyti skirtingus įrenginius, teikti balansavimo paslaugas, taip didinant tinklo stabilumą bei sudarant sąlygas integruoti daugiau vėjo ir saulės elektrinių į elektros energetikos sistemą. Valdymo funkcijų automatizavimas, keičiant elektros energijos gamybos režimus, leis bendrovei operatyviai reaguoti į kintančius elektros rinkos bei sistemos balansavimo poreikius, išplės „Ignitis gamyba“ galimybes išlaikyti ne tik pirmaujančias pozicijas elektros rinkoje, bet ir sėkmingai konkuruoti naujuose balansavimo pajėgumų ir balansavimo elektros energijos rinkos segmentuose bendroje ES rinkoje.