#EnergySmartSTART jungiasi prie CNN „Call to Earth“ dienos iniciatyvos ir kviečia į nemokamą seminarą apie klimato kaitą

Data
2023 m. lapkričio 24 d.
Kategorija
Pasidalinti

Įvairias energetikų iniciatyvas vienijanti programa #EnergySmartSTART lapkričio 28 dieną kviečia minėti JAV transliuotojo CNN #CallToEarth (liet. skambutis žemei) dienos iniciatyvą ir Lietuvoje. Mokinius, studentus, mokytojus ir dėstytojus kviečia sudalyvauti nemokamame nuotoliniame seminare bei tą dieną kalbėti apie energijos nešvaistymą. Lapkričio 28 dieną vyksiančio seminaro metu dalyviai galės išgirsti mokslo žurnalistės Godos Raibytės-Aleksos pranešimą tema „Klimato kaita – kaip nepasiklysti informacijoje?“ bei pasinaudojus parengtu pamoku planu – vesti pamoką apie energijos nešvaistymą.

G. Raibytės-Aleksos pranešimo metu bus galima išgirsti, kaip mokslas žino, kad klimato kaitą sukelia žmogus, su kokia dezinformacija ir propaganda galima susidurti, ką kiekvienas galime padaryti, kad prisidėtume prie klimato kaitos poveikio švelninimo, ir svarbiausia – kaip atpažinti melagienas apie klimatą.

CNN iniciatyva „Call to Earth“ – šios žiniasklaidos priemonės įsipareigojimas aktyviai pranešti apie aplinkosauginius iššūkius, su kuriais susiduria mūsų planeta bei tuo pačiu pasiūlyti jų sprendimo būdų. Taip norima paskatinti visuomenę domėtis klimato kaitos temomis, būti sąmoningesne ir rinktis labiau aplinką tausojantį gyvenimo būdą.

Suprasdama, kad didžiulę svarbą kovoje su klimato kaita turi ir kuo jaunesnių visuomenės atstovų informavimas bei švietimas, šiemet prie lapkričio 28 dieną rengiamos CNN iniciatyvos jungiasi įvairias energetikų iniciatyvas vienijanti programa #EnergySmartSTART. Šia iš arčiau su energetika moksleiviams, studentams ir visiems šia sritimi besidomintiems žmonėms leidžiančia susipažinti programa nuolat siekiama sudominti bei įtraukti į ateities energetikos kūrimą, skatinti būti energetiškai sumaniais.

#EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė moksleivius, studentus, mokytojus, dėstytojus ir visus norinčius kviečia lapkričio 28 dienos popietę nuo 13 valandos turiningai praleisti laiką nemokamame nuotoliniame seminare bei tą dieną kalbėti apie energijos nešvaistymą – efektyvų vartojimą.

„Klimato kaita vyksta ne kažkur toli, ji vyksta visai čia pat – pas mus. Todėl svarbu prisiminti, kokius veiksmus galime ir turime daryti, kad klimato kaitą pristabdytume. Keli būdai – edukacija, atsakingas energijos vartojimas. Tam ir kviečiame skirti šią lapkričio 28-ąją“, – sako V. Rutkauskaitė.

Į nemokamą seminarą apie tai, kaip prisidėti prie klimato kaitos stabdymo, galima registruotis paspaudus nuorodą: https://bit.ly/3MsmFDo. Nuotoliniame susitikime apie klimato kaitą ir aplinkosaugą kalbėsianti mokslo žurnalistė ir rašytoja Goda Raibytė-Aleksa teigia, kad klimato krizę lydi daug melagienų.

„Jei išmoksime atskirti melą, atsirinkti informaciją ir lavinsime savo kritinį mąstymą – mus bus sunkiau apgauti. Ką apie klimato kaitą sako mokslas ir iš kur žinome, kad ją sukelia žmogus – šiuos klausimus aptarsime jau visai greitai!“, – registruotis į nemokamą susitikimą skatina mokslo žurnalistė.

Pamokos apie energijos nešvaistymą planą galite rasti čia: Mokytojams | #EnergySmartSTART

Daugiau apie paskaitą: https://shorturl.at/ioBIJ