„Ignitis grupė“ praneša apie rekordines investicijas, prioritetas – Lietuvai

Data
2023 m. lapkričio 21 d.
Pasidalinti
  • Grupė pasiekė rekordines investicijas – per metus jos išaugo 72,3 proc. iki 633,7 mln. eurų
  • Didžioji investicijų dalis – beveik 70 proc. – nukreipta į Lietuvą
  • Grupė pradėjo didžiausio Baltijos šalyse sausumos vėjo jėgainių parko statybas ir priėmė galutinį investicinį sprendimą dėl didžiausio Baltijos šalyse saulės parkų projekto

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ per pirmuosius devynis 2023 m. mėnesius pasiekė solidžių veiklos rezultatų ir tęsia stambiausių Baltijos šalyse energetikos projektų plėtrą.

Investicijos per metus išaugo 72,3 proc., iki 633,7 mln. eurų ir buvo didžiausios per visą Grupės istoriją. Net 68,5 proc. visų investicijų buvo skirta Lietuvai, taip stiprinant šalies energetinę nepriklausomybę ir mažinant energijos importo poreikį. Daugiausia investicijų buvo nukreipta į naujus žaliosios energijos gamybos projektus (pirmiausia į sausumos vėjo jėgainių parkus), kur Grupės investicijos išaugo daugiau nei dvigubai ir siekė 361,9 mln. Eur. Taip pat ženkliai padidėjo investicijos į Tinklų segmentą, kur buvo investuota 246,6 mln. Eur arba 38,2 proc. daugiau nei 2022 m. 9 mėn. laikotarpiu.

„Ignitis grupės“ pagrindinis siekis yra sukurti 100 proc. žalią ir saugią energetikos ekosistemą dabarties ir ateities kartoms. Siekdami to, į žaliąją gamybą, tinklus ir energetikos sektorių investuojame rekordiškai daug – šiemet per devynis mėnesius investavome daugiau nei bet kuriais ankstesniais metais. Taip demonstruojame tvirtą ryžtą regione sukurti klimatui neutralią, saugią ir nepriklausomą energetikos ekosistemą“, – sako „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas.

„Ignitis grupė“ pradėjo statyti didžiausią Baltijos šalyse sausumos vėjo jėgainių parką Kelmės rajone. Projekto bendra galia sieks iki 300 MW, o investicijos – apie 550 mln. Eur. Be to, lapkritį priėmusi galutinį investicinį sprendimą, Grupė Latvijoje pradėjo vystyti didžiausią (239 MW) saulės elektrinių projektą Baltijos šalyse.

Kiti svarbiausi 2023 m. trečiojo ketvirčio įvykiai buvo šie: „Ignitis grupė“ ir „Ocean Winds“ buvo patvirtinti  laimėtojais 700 MW galios Lietuvos jūros vėjo jėgainių konkurse, Grupė užmezgė strateginę partnerystę su „Copenhagen Infrastructure Partners“ dėl dalyvavimo Estijos ir Latvijos jūros vėjo jėgainių konkursuose. Taip pat sėkmingai visu pajėgumu ėmė veikti Mažeikių vėjo jėgainė (63 MW), o Vilniaus kogeneracinės jėgainės biomasės blokas (73 MWe, 169 MWth) pradėjo gaminti ir tiekti šilumą Vilniaus miestui. Be to, „Ignitis grupė“ pasirašė didžiausią iki šiol išorinę elektros energijos prekybos sutartį, pagal kurią dešimt metų tieks žaliąją energiją „Umicore“ elektromobilių akumuliatorių medžiagų gamyklai Nysoje (Lenkija).

„Ignitis grupė“ tęsė infrastruktūros priežiūros ir plėtros darbus Tinklų segmente, įskaitant išmaniųjų skaitiklių diegimą. Grupė įgyvendino svarbų etapą – 2023 m. 9 mėn. laikotarpiu bendras įdiegtų išmaniųjų skaitiklių skaičius pasiekė apie 609 tūkst., o masinį diegimą planuojama baigti iki 2025-ųjų pabaigos.

Sprendimų klientams segmente „Ignitis grupė“ patvirtino planą per ateinančius 3-5 metus investuoti iki 115 mln. eurų į elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrą Baltijos šalyse, taip parodydama savo įsipareigojimą kurti tvarius sprendimus.

Grupė ir toliau nuosekliai mažina savo veiklos poveikį aplinkai – per pirmuosius devynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, bendras išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis sumažėjo 3,9 proc.

2023 m. devynių mėnesių „Ignitis grupės“ koreguotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) sudarė 345,3 mln. eurų arba 3,3 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Šiam rezultatui daugiausia įtakos turėjo mažesnės realizuotos elektros energijos kainos.

Žaliosios gamybos segmento rezultatas ir toliau sudaro didžiausią Grupės koreguoto EBITDA dalį – 44,7 proc. Nuo 2023 m. pradžios Žaliosios gamybos portfelio pajėgumai išaugo iki 6,3 GW (nuo 5,1 GW), iš jų užtikrinti pajėgumai padidėjo iki 2,9 GW (nuo 1,6 GW), o veikiantys pajėgumai – iki 1,3 GW (nuo 1,2 GW).Išsamią informaciją apie 2023 m. pirmųjų devynių mėnesių „Ignitis grupės“ rezultatus galite rasti tinklalapyje: https://www.ignitisgrupe.lt/lt/informacija-investuotojams

Rezultatai viešai bus pristatomi lapkričio 21 d., antradienį, 13.00 val. Lietuvos laiku. Norėdami dalyvauti pristatyme, užsiregistruokite čia: https://edge.media-server.com/mmc/p/nyw4cuus/