„Ignitis grupė“ stiprina bendradarbiavimą su jaunaisiais teisininkais: drauge siekia pakloti tvirtus ateities energetikos teisės pagrindus

Data
2023 m. lapkričio 22 d.
Kategorija
Pasidalinti

Sparčiai besivystantis energetikos sektorius atveria vis daugiau galimybių įvairių sričių specialistams – ne tik inžinieriams ar technologijų ekspertams, bet ir daugeliui kitų sričių profesionalų. Vieni iš jų yra teisininkai, kurių energetikos srityje reikia vis daugiau. Siekdama supažindinti jaunuosius teisininkus su energetikos sektoriumi, integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ tęsia bendradarbiavimą su Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionaline grupe „ELSA Lietuva“. „Ignitis grupė“ lapkričio 21 d. pakvietė  „ELSA Lietuva“ atstovus apsilankyti Vilniaus kogeneracinėje jėginėje ir susipažinti su energetikos sektoriumi, energetikos pokyčiais ir tvarumo praktiniu pritaikomumu.

„Nors dažnai į energetikos sritį žiūrima vien tik iš techninės ir inžinerinės pusės, iš tiesų šiame sektoriuje itin svarbus vaidmuo tenka ir įvairioms kitoms funkcijoms. Viena iš jų neabejotinai yra teisė. Teisinis reglamentavimas yra Europoje vykstančios žaliosios energetikos transformacijos pagrindas, nuo kurio atsispiriama siekiant klimato tikslų. Prisidėdami prie teisinės aplinkos kūrimo ir tobulinimo, plėtodami šios srities teisinę praktiką, užtikrindami, kad energetikos įmonių veikla atitiktų reguliavimą, teisininkai svariai prisideda prie sektoriaus augimo, pažangos ir tapimo platesnių tvarumo pokyčių ekonomikoje bei visuomenėje katalizatoriumi“, – sako „Ignitis grupės“ teisės vadovė Adelė Gurevičienė.

Apsilankymo Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje metu jaunieji teisininkai galėjo artimiau susipažinti su jėgainės veikla ir su ja susijusiais teisiniais aspektais. „Ignitis grupė“ atstovai su jaunaisiais teisininkais taip pat kalbėjosi apie energetikos sektoriui kylančius iššūkius ir teisės specialistų vaidmenį juos įveikiant.

„Ignitis grupė“ su „ELSA Lietuva“ drauge įgyvendino jau ne vieną iniciatyvą – dar gegužę drauge organizavo energetikos teisei skirtą konferenciją „Energetika: teisiniai iššūkiai ir galimybės“. Joje esami ir būsimi teisininkai galėjo išgirsti apie energetikos sektoriaus aktualijas, teisininko vaidmenį vykdant elektros energetikos sistemos sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais, pabendrauti su savo patirtimi ir įžvalgomis pasidalinusiais energetikos teisės profesionalais.

„Ignitis grupė“ šiemet taip pat dalyvavo tradiciniame „ELSA Lietuva“ renginyje „ELSA Fest“, kurio metu supažindino būsimus ir esamus teisininkus su vidinių įmonės (angl. in-house) teisininkų darbo specifika ir galimybėmis energetikos srityje.

„Stipriname bendradarbiavimą su teisininkų bendruomene, nes tai būtina sėkmingam energetikos sektoriaus vystymuisi. Šiemet buvome pakviesti dalyvauti Mykolo Romerio universiteto karjeros dienose. Planuojame bendradarbiauti ir su kitomis teisės specialistus ruošiančiomis šalies aukštosiomis mokyklomis. Džiugina tai, kad jaučiame vis didesnį teisininkų susidomėjimą. Jauni kolegos domisi energetikos tendencijomis, teisiniais iššūkiais, jiems yra svarbi prasmė darbe, šalies energetinė nepriklausomybė, klimato kaitos iššūkių suvaldymas. Esame atviri, pasakojame, dalinamės.

Kitus metus planuojame pasitikti su apmokama stažuočių programa, pakviesime net kelis teisininkus-stažuotojus, kurie galės iš arti susipažinti su sektoriumi, įgyti energetikos teisės patirties.  Savo iniciatyvomis siekiame prisidėti prie ateities energetikos sektoriui reikalingų teisinių kompetencijų stiprinimo ir ugdymo“, – sako A. Gurevičienė.