„Ignitis renewables“ paskyrė jūrinio vėjo elektrinių parko projekto direktorę

Data
2024 m. sausio 9 d.
Kategorija
Pasidalinti

Tarptautinė žaliosios energijos bendrovė „Ignitis renewables“ paskyrė Anne-Marie Roikjær pirmojo Lietuvoje jūrinio vėjo elektrinių parko, vystomo kartu su „Ocean Winds“, projekto direktore.

„Džiaugiamės galėdami pranešti, kad A. Roikjær paskirta Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parko projekto direktore. Tai – svarbus žingsnis mūsų kelyje, siekiant įgyvendinti pirmąjį tokio tipo projektą Baltijos šalyse. Šis paskyrimas aiškiai rodo mūsų įsipareigojimą siekti šio tikslo. Įspūdingi A. Roikjær pasiekimai rodo, kad ji gali efektyviai vadovauti tokiam svarbiam ir sudėtingam projektui“, – teigia „Ignitis renewables“ vadovas Thierry Aelens.

„Labai džiaugiuosi galėdama prisijungti prie „Ignitis renewables“, pirmaujančios žaliosios energijos bendrovės Baltijos šalyse, plėtojančios atsinaujinančiąją energiją jūroje. Jūrinio vėjo elektrinių projektas Lietuvoje yra kertinis šios vizijos akmuo“, – sako A. Roikjær.

Naujai paskirtoji projekto direktorė gali pasigirti įspūdinga profesine patirtimi, sukaupta bendrovėje „Vattenfall“: ji buvo pagrindinė „Norfolk Vanguard“ ir „Boreas“ jūros vėjo jėgainių parkų techninė projektų vadovė. Į jos pareigas įėjo perdavimo tinklų ir vėjo jėgainių parkų techninio vystymo priežiūra, atitikties projekto reikalavimams užtikrinimas ir kitų svarbių aspektų valdymas. Jos ankstesnės pareigos bendrovėse „Bladt Industries“ ir „DONG Energy“ („Ørsted“) dar labiau išryškina jos patirtį techninių projektų valdymo srityje jūros vėjo elektrinių sektoriuje.

Ši patirtis yra ypač svarbi, nes ji atitinka „Ignitis renewables“ strategiją, pagal kurią tarptautinė patirtis pritaikoma vietiniuose projektuose.

Projekto direktorė prižiūrės projekto strategijos kūrimą, išsamų planavimą, objekto vertinimą ir plėtros sprendimų atranką. Direktorė taip pat bus atsakinga už visų statybai ir eksploatacijai reikalingų įgaliojimų ir leidimų gavimą bei už išsamius tyrimus, kad būtų užtikrinta atitiktis teisės aktų reikalavimams.

Jūrinio vėjo elektrinių parko plėtra yra labai svarbus žingsnis siekiant Lietuvos energetinės nepriklausomybės. Šis svarbus projektas ženkliai padidins vietinę elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių ir taip sumažins priklausomybę nuo importuojamos elektros energijos.