„Ignitis renewables“ vietos bendruomenių veikloms ir gerbūviui šiemet skyrė per 350 tūkst. eurų

Data
2023 m. lapkričio 30 d.
Kategorija
Pasidalinti

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ nuosekliai tęsia tvarų ir glaudų bendradarbiavimą su bendruomenėmis, kurios yra įsikūrusios šalia bendrovės vystomų, statomų ar veikiančių atsinaujinančios energetikos projektų. Finansinės paramos šiais metais sulaukė Tauragės, Mažeikių, Jurbarko ir Kretingos (Lietuvoje) ir Pomeranijos bei Silezijos (Lenkijoje) atsinaujinančios energetikos parkų bendruomenių projektai. Bendra paramos suma bendruomenių gerbūvio gerinimo projektams 2023 m. siekia per 350 tūkst. eurų.

„Finansinę paramą bendruomenėms svarbiems projektams suprantame ne tik kaip priemonę skatinančią gyventojus palaikyti atsinaujinančios energetikos projektų vystymą. Bendruomenių projektų ir idėjų stiprinimas atsakingoms įmonėms leidžia stiprinti pasitikėjimą tarp gyventojų ir verslo bei skatinti regionų vystymąsi. Vietos bendruomenes matome kaip partnerius, kurie mums gali padėti pasiekti žaliosios transformacijos tikslus. Todėl ypač džiaugiamės ir palaikome bendruomenes ieškančias energetinio efektyvumo, atsinaujinančios energetikos bei kitų aplinkai palankių sprendimų savo veikloje“, – sako „Ignitis renewables“ bendruomenių koordinatorė Emilija Musteikytė.

Šiais metais sulaukta dešimt paraiškų Lietuvoje ir aštuonių Lenkijoje. Atsakingai išnagrinėjus paraiškų dokumentaciją ir idėjas, patvirtinta finansinė parama visiems dešimt projektų už 247 tūkst. eurų Lietuvoje ir šešiems projektams Lenkijoje, už 105 tūkst. eurų. Visuose patvirtintuose projektuose numatomas vietos bendruomenėms aktualios infrastruktūros atnaujinimas arba įrengimas, edukacijos.

Lietuvoje – nuo išmanaus apšvietimo iki bendruomenių namų įrengimo

Šalia Mažeikių „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parko įsikūrusios bendruomenės kreipėsi dėl finansinės paramos bendruomenių namų pritaikymui bendruomenės ir piligrimų reikmėms. Čia taip pat bus atliktas Mažeikių Moksleivių namų aplinkos atnaujinimas.

„Netoli mūsų parkų esančios bendruomenės dalinasi geraisiais paramos pavyzdžiais vienos iš kitų. Štai Mažeikių rajone esančiuose Pikeliuose bus įrengti saulės energija įkraunami šviestuvai. Tokius šviestuvus turi ir Vydmantų bendruomenė, kuri juos įsirengė taip pat gavusi finansinę paramą iš „Ignitis renewables“ 2022 metais“, – pasakoja E. Musteikytė. 

Pikelių bendruomenės ir asociacijos „Kuriame kartu“ vadovo Danieliaus Gedučio teigimu, kurti miestelį, kuriame būtų gera gyventi visiems jo gyventojams, būtų sudėtinga be atsakingo verslo paramos. Tai paskatino dėl paramos kreiptis į apylinkėse veiklą vykdančią ir atsinaujinančios energetikos objektus vystančią bendrovę.

„Miestelis, kuriame gyvename turi gilią istoriją ir ne vieną kultūros objektą. Kai kreipėmės dėl paramos, jau žinojome, kad nuo Pikelių bus kuriama ir piligrimų kelio atkarpa, nuvesianti iki pat Lenkijos. Atvykus piligrimams, jiems reikalinga erdvė, kurioje būtų galima permiegoti, pasigaminti pietus ar vakarienę, nusimaudyti. Tad dalį miestelio gautos paramos paskyrėme bendruomenės patalpose įrengdami miegojimo vietas, dušą, tualetą, virtuvėlę. O 2024 metais pagerinsime apšvietimą, įrengdami išmanius, saulės energija įkraunamus šviestuvus “, – pasakoja D. Gedutis.

Prie Kretingos rajone esančio „Ignitis renewables“ parko įsikūrusiuose Vydmantuose iškils lauko klasės kupolas bei scena bendruomenės ir mokinių veikloms. Girkalių bendruomenės centre vyks bendruomenės namų remontas. 

Šalia Tauragės vėjo parko įsikūrusi viešoji įstaiga „Žaliasis regionas“ organizuos naujas edukacijas apie vėjo energetiką, kurias veda bendruomenės nariai. Lauksargių bendruomenė kitais metais pasipuoš naujais tautiniais kostiumais ir pasigerins scenos apšvietimą.

Prie Jurbarke esančio vėjo elektrinių parko, bus statomi bendruomenės namai. Asociacijai „Jovarų alėja“ parašius projektą finansinei paramai gauti, 2024 m. prasidės jurbarkiečių bendruomenės namų statybos. Čia numatyta daryti susirinkimus, renginius ir kitas bendruomenei svarbias veiklas.

Pomeranijos ir Silezijos bendruomenių poreikis

Prie Lenkijoje esančių „Ignitis renewables“ Pomeranijos ir Silezijos vėjo elektrinių parkų bendruomenės kreipėsi paramos, norėdamos surengti bėgimo ir ėjimo varžybas, meno dirbtuves, pirmosios pagalbos gaisro metu mokymus. Taip pat bus suremontuotas stadionas, įrengti saulės moduliai bendruomenių namams.

„Ignitis renewables“ savanorišką finansinę paramą bendruomenėms skiria jau antri metai. 2022 m. įmonė suteikė paramą devynioms bendruomenėms, iš viso skirta 86,1 tūkst. eurų. 2024 m. parama toliau bus teikiama tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje. Įmonės atstovų teigimu paramos žemėlapis gali išsiplėsti, įtraukiant į jį ir kaimyninę Latviją.