Kražiuose – „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ elektromobilių varžybų tarpinis finišas

Data
2024 m. birželio 13 d.
Pasidalinti

Dešimtąjį kartą vykusios elektromobilių varžybos „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ šįmet užsuko į Kražius. Susirinkusieji turėjo progos stebėti tarpinį varžybų finišą, pabendrauti su jų dalyviais, apžiūrėti automobilius. Šventėje veikė unikali tarptautinės žaliosios energetikos bendrovės „Ignitis renewables“ edukacinė platforma, o joje apsilankiusieji galėjo leistis į virtualią kelionę po vėjo elektrinės vidų.

Praėjusio penktadienio popietę Kražių M. K. Sarbievijaus  kultūros centro kiemą užplūdo daugiau nei 50 įvairiausių elektromobilių. Čia buvo suplanuotas antrasis elektromobilių varžybų „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ tarpinis finišas. Pirmą kartą varžybose dalyvavo vandeniliu varoma transporto priemonė, o vairuotojai galėjo varžytis efektyvaus vairavimo klasėje.

Kasmet planuodami varžybų maršrutą organizatoriai parenka įdomiausias Lietuvos vietas, kurias aplanko dalyviai. Kelmės rajone esantys Kražiai pasirinkti ne atsitiktinai. Tai vienas seniausių – aštuntą šimtmetį skaičiuojančių, turtingą istoriją turinčių Lietuvos miestų. Be to, Kelmės rajonas tampa žaliosios energetikos centru. Čia šiuo metu vyksta didžiausio „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parko Baltijos šalyse statybos.

„Kelmės rajone įgyvendiname vieną reikšmingiausių visos šalies energetinei nepriklausomybei projektų. Jo sėkmė priklauso ne tik nuo mūsų pastangų, bet ir šalia gyvenančių žmonių geranoriškumo. Todėl mums itin svarbu megzti ryšius su vietos bendruomenėmis, suprasti jų poreikius, stiprinti jas, prisidėti prie šio krašto puoselėjimo ir kartu kurti šviesesnę kaimynystę“, – teigė šventėje apsilankiusi „Ignitis renewables“ bendruomenių koordinatorė Emilija Musteikytė.

Į šventę atvyko ir išskirtinė bendrovės „Ignitis renewables“ edukacinė platforma, skirta šviesti visuomenę  atsinaujinančios energetikos temomis. Susirinkusieji galėjo sužinoti apie elektros energijos gamybą pasitelkiant vėją sausumoje ir jūroje, taip pat apie saulės energiją. Didelio susidomėjimo sulaukė galimybė virtualiai nusikelti į vėjo elektrinės vidų.

Bendrovė plėtoja sausumos ir jūrinio vėjo elektrinių, saulės elektrinių projektus, o taip pat baterijų, elektros energijos kaupimo ir konvertavimo technologijas. Šiuo metu įmonė valdo 4 vėjo parkus Lietuvoje – Jurbarko, Kretingos, Tauragės ir Mažeikių rajonuose.

Vėjo parke Kelmės rajone iš viso iškils 44 vėjo elektrinės. Bendra potenciali parko galia sieks 300 megavatų (MW), o jo pagaminamos elektros energijos pakaks aprūpinti 250 tūkst. namų ūkių Lietuvoje, kas prilygtų Kauno apskrities dydžio teritorijai. Visos vėjo elektrinės iškils per šiuos metus, o komercinės veiklos  pradžia numatoma 2025 metais.

Elektromobilių varžybų „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ maršrutas šįmet nusidriekė nuo Vilniaus, „Biržinka“ vadinamu keliu, apsilankė AB „Kelių priežiūra“ Panevėžio padalinyje, Kražiuose ir finišavo Palangoje.