Strateginis požiūris į darbuotojų patirtį tampa vis labiau aktualus

Data
2023 m. sausio 18 d.
Pasidalinti

Visame pasaulyje pripažįstamo geriausio darbdavio – „Top Employer“ – sertifikatą antrus metus iš eilės pelniusi didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ jį ypač vertina, nes yra pirmoji lietuviško kapitalo įmonė, gavusi šį apdovanojimą. Kaip teigia „Ignitis grupės“ valdybos narė ir organizacinio vystymo vadovė Živilė Skibarkienė, būti ypač aukštai įvertintiems už aiškią strategiją, nurodant kryptį darbuotojams, išskirtinį darbą su talentų pritraukimu ir aiškų išsigryninimą, kokių kompetencijų įmonei reikia, norint pasiekti ambicingus tikslus, yra pastiprinanti patirtis.

„Nors praėję metai energetikos sektoriui buvo pažymėti neapibrėžtumo pojūčiu ir ypač dideliais iššūkiais, „Ignitis grupė“ ir toliau teikė prioritetą gerųjų darbuotojų patirčių praktikų darbovietėje išlaikymui bei nuolatiniam tobulinimui. Visus metus sėkmingai žengėme išvien su besikeičiančia darbo rinka ir dėjome visas pastangas, pirmiausia, užtikrinti sėkmingą darbuotojų patirtį“, – teigia „Ignitis grupės“ organizacinio vystymo vadovė Živilė Skibarkienė. 

Pasak Ž. Skibarkienės, būdami lietuviško kapitalo bendrove, siekti tarptautinio lygio sertifikato pasirinkome neatsitiktinai. Dalis mūsų darbuotojų dirba Latvijoje, Lenkijoje, Suomijoje, o pastarieji metai, kai dideliems nacionaliniams atsinaujinančios energetikos projektams vystyti mums reikia pritraukti kompetencijų, kurių neturime Lietuvoje, sukūrė poreikį investuoti į darbdavio įvaizdį. Energetikos profesionalų ieško, dėl jų konkuruoja visos valstybės pasauliniu mastu, tad turime pademonstruoti, kad Lietuvoje dirbti yra taip pat gerai ar net geriau nei kitose šalyse.  

Strategiškai užtikrinti sėkmingą darbuotojų patirtį 

Pasaulyje įvairių darbdavio apdovanojimų yra ne vienas, tačiau būtent prestižinis „Top Employer“ sertifikatas leidžia lygiuotis į stipriausius pasaulio darbdavius ir patvirtina, kad „Ignitis grupėje“ taikomi aukščiausi standartai žmogiškųjų išteklių valdymo srityje, užtikrinant geras darbo ir tobulėjimo sąlygas.

Ž. Skibarkienės teigimu, pastaruosius metus įmonėje ypač daug dėmesio skirta aukščiausio lygio standartų bei geriausių, pasaulyje išbandytų personalo valdymo praktikų taikymui. „Būti pripažintu „Top Employer“ – ilgas kelias, tačiau pasiryžome juo eiti, kad žinotume, ar teisinga kryptimi kasdien dirbame, o taip pat norėdami lygiuotis į globalius, ne tik mūsų šalies rinkos lyderius. Ne tik dėl įvertinimo, bet ir dėl to, kad gautume grįžtamąjį ryšį, žinotume, ką galime padaryti geriau.

„Mums svarbu, kad strateginis požiūris į darbuotoją,  lyderystė, gebėjimas pritraukti talentus bei žinojimas kokių darbuotojų įmonei reikia, norint pasiekti ambicingus tikslus, o taip pat gebėjimas burti su energetikos sritim susijusią bendruomenę mūsų pačių inicijuotoje energetikos populiarinimo programoje #EnergySmartSTART, buvo įvertinti labai aukštais balais”, – sako Ž. Skibarkienė.

Vertinimas – kompleksinis

„Norėdami įsivertinti save, kaip darbdavį, pasirinkome „Top Employer“, nes šis tyrimas kompleksinis, jis apima darbuotojų gyvenimo organizacijoje dalis nuo strategijos iki atlygio ir veiklos valdymo, nuo darbuotojų gerovės iki tvarumo. Kelyje link šio įvertinimo mūsų laukė ilgas ir nuoseklus auditas, tyrimai, egzaminavimas, informacijos sisteminimas, veiklos įrodymų pateikimas.

Šiemet patobulėjome ne tik strateginio požiūrio į darbuotojų patirtį srityje, tačiau tobulinome skaitmeninius įrankius darbuotojams, auginome vidinės karjeros galimybių supratimą, auginome vaiko priežiūros atostogose esančių darbuotojų įsitraukimą, aktualizavome lyčių balanso problematiką, investavome į darbuotojų emocinę gerovę, skatinome savanorystę ir kt.“, - teigia Ž. Skibarkienė.

Anot jos, svarbu tai, kad „Top Employer“ sertifikatas nėra vienkartinis įvertinimas – tai tęstinis įpareigojimas, kad darbuotojų gerovei „Ignitis grupė“ teiks nepaprastą dėmesį ir toliau. Tarptautinis pripažinimas aiškiai parodė, kur Grupė yra stipri, o taip pat – kur turi tobulėti. Todėl, norėdami išlaikyti šį geriausio darbdavio titulą, turėsime nuolat žengti į priekį, nes šią pažangą kasmet seks sertifikuojančioji organizacija.

Didžiuojamės savo atsidavusiais, drąsiais, smalsiais žmonėmis, kurie ir kuria sėkmingą organizacijos ateitį. Tam ne mažiau nei „Top Employer“ įvertinimas svarbus ir mūsų darbuotojų pasididžiavimas savo įmone, kurį stebime iš eNPS (employee net promoter score), o jis nuo 2019 m. augo nuo 9 iki 60 procentų. 

„Top Employers Institute“ yra tarptautinė institucija, vertinanti žmogiškųjų išteklių valdymo praktikas. Pagal šią programą buvo pripažinti daugiau nei 1,8 tūkst. geriausių darbdavių 123 pasaulio šalyse. Sertifikatai organizacijoms suteikiami nepriklausomai įvertinus įvairias žmogiškųjų išteklių sritis, kurias sudaro 20 kriterijų, įskaitant talentų valdymo strategiją, darbo aplinką, talentų pritraukimo, edukacijos, žmonių gerovės, įvairovės ir įtraukties bei kitus kriterijus.

„Ignitis grupėje“ visoje Lietuvoje dirba apie 4 tūkst. žmonių.